У Болгарії визнання Православної церкви України спричинило конфлікт серед єпископів

Голова Болгарської православної церкви патріарх Неофіт підтримав ПЦУ

СвітКатерина Чурилова, 26 січня 201929070
У Болгарії визнання Православної церкви України спричинило конфлікт серед єпископів
фото БГНЕС
Патріарх Болгарський Неофіт

У Болгарській церкві через обговорення визнання Православної церкви України (ПЦУ) патріарх Неофіт посварився з митрополитами. Проросійське угруповання у болгарському православ’ї відмовилось визнавати новостворену українську церкву.

Як повідомляє болгарський сайт Faktor.bg (переклад наводить ТСН), 24 січня завершилося чергове засідання Синоду Болгарської Православної Церкви, де основною темою було українське питання. Прихильники трьох проросійських митрополитів Гавриїла Ловчанського, Іоанна Варненського і Данила Відінського провели перед будівлею Синоду акцію на підтримку позиції Московського Патріархату із закликом засудити дії патріарха Варфоломія.

До цих митрополитів у Синоді також приєдналися митрополити Іоаникій Слівенський, Антоній Західноєвропейський, Серафим Неврокопський і Григорій Врачанський, які подали прохання патріарху і Синоду підтримати позицію РПЦ та її філії в Україні, територіальну цілісність Московського Патріархату, зокрема і поза межами РФ, а також оголосити Вселенського Патріарха єретиком.

Водночас патріарх Болгарський Неофіт наголосив, що Україна є незалежною країною, тож повинна мати автокефальну церкву. Він передав прохання митрополитів-русофілів на розгляд канонічної комісії. Патріарха підтримали також митрополити США, Канади та Австралії Йосип, Великотирновський Григорій, Плевенський Ігнатій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Русенський Наум і Старозагорський Кипріян.

Таким чином, прохання про підтримку Російської церкви набрало сім голосів, протилежна думка отримала вісім голосів.

Водночас до патріарха і Синоду з відкритими листами звернулась найстаріша демократична політична організація країни – Болгарський землеробський народний союз, попросивши визнати Православну Церкву України. Натомість національний рух «Русофіли» попросив знайти Синод канонічне вирішення українського питання, а також ухвалити рішення, «відповідне братнім почуттям болгарського і російського народів».

Окрім цього зазначається, що на засідання Синоду також прийшли прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, а також міністр фінансів Владислав Горанов.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій 5 січня підписав Томос (указ) про автокефалію Православної церкви України. Згідно з цим документом, Вселенський патріархат проголошує створену в межах України Православну церкву своєю духовною донькою з кафедрою у Києві.

Наразі триває процес визнання ПЦУ іншими канонічними православними церквами. Новостворену українську церкву вже визнала Елладська православна церква, 21 грудня 2018 року вступивши з нею в євхаристійне спілкування. Грузинська православна церква заявила, що оприлюднить рішення визнання ПЦУ після того, як її синод ознайомиться з текстом томосу. Кіпрська Церква повідомила, що також збирається визнати та увійти в євхаристійне спілкування з Православною Церквою України.

Російська православна церква, котра займає п'яте місце в диптиху автокефальних православних церков, ПЦУ не визнала, а Вселенського патріарха звинуватила у створенні розколу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук