У будинку в центрі Львова, де стався обвал, існує загроза руйнування сусідніх приміщень
У ЛМР відбулося позачергове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС через обвал флігельної частини будинку на вул. Личаківській, 7
Мешканцям квартири у будинку на вул. Личаківській, 7, в якому стався обвал, доведеться шукати тимчасове житло. Та забрати усі речі з собою вони не зможуть. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Віктор Іваніцький каже: «Зараз важливою є робота поліції і муніципальної варти. Вони повинні не пускати до будинку нікого, навіть власників. Це робитимуть тому, що є небезпека обвалу сусідніх приміщень».
У п’ятницю, 15 лютого, в ЛМР провели позачергове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо ситуації з обвалом флігельної частини нежитлових приміщень приватної форми власності в будинку на вул. Личаківській, 7. Після обвалу, який стався у четвер, 14 лютого, у будинку відключили газопостачання і електроенергії. Комісія рекомендувала не відновлювати газопостачання і подачу електроенергії до повного обстеження та складання експертного висновку щодо стану будівлі, а також відселити мешканців однієї квартири, які там проживали постійно.
Під час засідання, представники комісії заслухали інформацію від голови Галицької РА Андрія Зозулі щодо проведених оперативних заходів та стан будівлі. Як повідомив Андрій Зозуля, експертні висновки мають надати у п’ятницю, 15 лютого.
«Нам вдалося сконтактувати з власником приміщень, який перебуває за межами Львова. Є розуміння з його боку, і він погоджується здійснити необхідні заходи щодо обстеження і відновлення приміщень. Також маємо розуміння мешканців, яких відселили», — доповів Андрій Зозуля, голова Галицької районної адміністрації.
Жителі сусідніх квартир неодноразово зверталися до комунальників з проханням відновити аварійний будинок. Та ті не змогли зробити нічого. Запевняють — уся відповідальність лежить на власнику приміщень.
«Власники мають розуміти, що це їхня відповідальність, мають страхувати своє житло, мають вчиняти відповідні дії для утримання будинків в належному стані», — додає заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.
Точну кількість аварійних будинків, що можуть от-от впасти, не знає ніхто. Перевірки давно не проводили. За словами директорки департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Ірини Маруняк, із 2014 року 7 будинків виведено з аварійного стану за кошти місцевого бюджету. Станом на сьогодні у Львові є 16 будинків, які є аварійними. На цей рік передбачено виведення з аварійного стану 5 будинків. На це передбачили 2 млн грн. Роботи заплановані до 2020 року. Також залишається ще 11 будинків, які необхідно виводити з аварійного стану.
В.о. міського голови Геннадій Васьків зазначив, що кількість аварійних будинків треба визначити за допомогою додаткових обстежень.
«Можливо, є ще якісь приміщення, які на сьогоднішній день не визнані аварійними, але можуть містити загрозу катастроф», – зазначив Геннадій Васьків.
Як повідомляв ZAXID.NET, мерія вимагатиме притягнути до відповідальності власника приміщень, який придбав їх на аукціоні з умовою приведення до належного стану. Працівники поліції та ЛКП «Муніципальна варта» забезпечують охорону на території, де трапився обвал, щоб унеможливити доступ туди сторонніх людей.