У Чехії український народний ансамбль намагалися змусити виступити на сцені Російського центру

Поїздку організувало творче об'єднання «Галицькі музи» зі Львова

КультураКатерина Чурилова, 6 листопада 201712542
«Народна криниця» на концерті у Польщі

Ніжинський ансамбль «Народна криниця» у Празі потрапив у неприємну ситуацію – українським артистам приготували для виступу сцену Російського культурного центру. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат України Олександр Кодола.

«До мене звернувся Посол України в Чехії Євген Перебийніс. Виявляється, Ніжинський ансамбль «Народна криниця» 30 жовтня мав виступати в Празі в Російському центрі культури! Причому наше Посольство України про це поінформовано не було. І лише якимось чудом цей концерт зірвався і вдалося уникнути скандалу», – йдеться у дописі народного депутата.

У скані сторінки Російського центру науки й культури в Празі, яку розмістив Кодола, йдеться про те, що «виступ був скасований в останній момент через раптове захворювання учасників колективу, викликане ураганом, який пройшов у Празі 29 жовтня».

«Пояснення» Російського культурного центру у Празі

Як повідомив заступник директора Ніжинського коледжу культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької Михайло Сукретний, ансамбль був дійсно запрошений до Чехії, але де саме відбуватиметься захід, його учасники не знали. Дізналися про це лише в Празі і, звичайно, від концерту відмовились.

Начальник департаменту культури, туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко припускає, що то була провокація з боку організаторів.

«Вони їхали на один захід, а коли приїхали, організатори поміняли місце. І коли вони стали наближатися до нової адреси, побачили прапори, в тому числі російські, розвернулися і поїхали», – повідомив він.

Пізніше на прес-конференції в Чернігові керівниця ансамблю Ольга Синиця повідомила, що поїздку колективу до Праги організовувало творче об’єднання зі Львова «Галицькі музи».

«Ми були запрошені в Чехію творчим об’єднанням “Галицькі музи” (м. Львів) на участь у міжнародному фестивалі. Всі договори, всі проплати були зроблені. Перед тим як почати працювати з цією фірмою, я читала про неї відгуки, все було нормально, навіть з Чернігівської області колективи з ними їздили. Чому директор нас так підставив, я зараз сказати не можу. Але я вважаю, що це – підстава», – сказала Синиця, яку процитував «Укрінформ».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук