У Дальніх печерах Києво-Печерської лаври відкрито невідоме поховання

КультураДарина Цвях, 23 липня 201433410
У Дальніх печерах Києво-Печерської лаври відкрито невідоме поховання

За інформацією співробітників Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, а саме завідуючого сектором археології Сергія Балакіна та заступника начальника відділу Ярослава Литвиненка, під час проведення ремонтно-реставраційних робіт у підземній церкві Різдва Христового, що у Дальніх печерах Києво-Печерської лаври, будівельниками неочікувано було відкрите невідоме раніше поховання у локулі.

Поховання знаходиться у південній стіні храму, на висоті 1,95 м від його сучасної підлоги.

В результаті обстеження археологами Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника були встановлені розміри поховальної ніші: довжина – 0,7 м, ширина – 0,45 м, максимальна висота - 0,3 м. У порожнині локули знаходилися залишки людського кістяка у неанатомічному порядку. За думкою фахівців це є ознакою перепоховання.

Під час огляду у похованні зафіксовано фрагменти взуття небіжчика (шкіряні капці зі шнурівкою) та фрагмент плетеного хреста-параманда. Також у локулі виявлено уламок керамічної плитки повністю вкритої яскраво зеленою поливою, яка попередньо датована XVII-XVIII ст. Можливо, зазначена плитка у цьому похованні з‘явилася випадково, а, можливо, це фрагмент його розбитої засувки.

Віднайдене у локулі поховання має прямі аналоги у відповідних поховальних пам‘ятках Дальніх та Ближніх печер Києво-Печерської лаври. На думку дослідників, воно могло бути здійснено після 1620 р.

По завершенню досліджень рештки поховання було повернуто у локулу. За припущенням археологів, згадане поховання навряд чи є поодиноким і тому подальші ремонтні роботи у храмі потребують постійного археологічного нагляду.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук