У Добромилі почали реставрацію арсеналу XVI століття, в якому влаштують музей

21:21, 20 травня 2019

У Добромилі почали реставрацію аварійної споруди арсеналу XVI століття. Профінансувати роботи зголосився меценат. У відновленій споруді відкриють краєзнавчий музей. Про це повідомив міський голова Добромиля Юрій Петрик.

«Меценат п. Андрій Пушак погодився за власні кошти відреставрувати будівлю арсеналу і створити там історико-краєзнавчий музей», ‒ повідомив Юрій Петрик. Чоловік, що зголосився виділити кошти на реставрацію пам’ятки, є вихідцем з Добромиля і успішним київським бізнесменом. Він керує будівельними фірмами, які й займуться ремонтними роботами в арсеналі.

19 травня у Добромилі почали будівельні роботи. Згідно з проектом, реконструкція аварійної будівлі триватиме до вересня 2021 року, роботи виконуватиме ТзОВ «СБВ-Трейд».

Голова Товариства захисту пам’яток Андрій Салюк зазначив, що зараз арсенал накрили плівкою, його очистили від речей, які там зберігали, і замовили обмірні роботи.

«Обмірні роботи ‒ це складання креслень, щоб мати інформацію про існуючий стан і мати можливість підготувати проект. Ці обмірні роботи потрібні як для внесення пам’ятки у реєстр, так і для опрацювання проектної документації», ‒ зазначив у коментарі ZAXID.NET Андрій Салюк.

19 травня у Добромилі оголосили про початок реставрації арсеналу XVI століття (фото Юрія Петрика)

У відреставрованому арсеналі створять історико-краєзнавчий музей. Крім сталої експозиції, там працюватимуть гуртки для дітей, проводитимуть культурні заходи. Зараз міськрада Добромиля збирає експонати до майбутнього музею.

Нагадаємо, у містечку Добромиль від Низького замку залишилося лише п’ять метрів оборонного муру, проте поруч вціліла будівля арсеналу. Довший час у ньому був склад. Це один з найдавніших збережених арсеналів в Україні, проте він не мав жодного пам’яткоохоронного статусу. Зараз він в аварійному стані – частково зруйнований дах, є великі тріщини на стінах. Львівське Товариство охорони пам’яток та військово-історична дружина «Чорна Галич» оголосили про спільні зусилля у проекті під назвою «Бій за спадщину», в якому привертатимуть увагу до стану забутих культурних об’єктів, а також шукатимуть можливості реставрації.