У Донецьку бойовики знищили барельєф Василю Стусу

У Донецьку бойовики знищили барельєф Василю Стусу
фото Facebook

У Донецьку бойовики демонтували барельєф українському поетові Василю Стусу, який був розміщений на корпусі філфаку Донецького національного університету. Про це повідомила у своєму Facebook журналістка Лариса Лісняк.

«Донецьк сьогодні. Все ... зняли ... тихцем ... А після свят повинні мали відбутися консультації з приводу барельєфа Стусу», - написала вона і показала фотографії зі здертим барельєфом.

Нагадаємо, барельєф біля філологічного корпусу Донецького національного університету, де вчився поет, запропонували зняти на засіданні так званих «народних зборів».

Нагадаємо, український поет і правозахисник, Герой України Василь Стус (1938-1985) з 1940 року жив у Сталіному (назва Донецька з 1924 по 1961 рік), куди перебралися його батьки з Вінниці. Навчався в Сталінському педінституті (зараз ДООНУ). Працював на шахті, вчителем в школі, літредактором місцевої газети. Потім переїхав до Києва, де почав правозахисну діяльність. Був засуджений і засланий на Урал, де і помер в таборі.

Кілька років тому в Донецьку обговорювалася ідея назвати виш в його честь, але її не реалізували через опір з боку керівництва університету і проросійськи налаштованої громадськості.

Бойовики збиралися розмістити на цьому місці погруддя розвіднику часів ІІ Світової війни Миколі Кузнецову, який перебував зокрема і у Львові. До Донецька Кузнєцов не має жодного стосунку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук