У Дрогобичі онук Івана Франка вручив двом науковцям премії по ₴250 тис.

Цьогоріч на здобуття міжнародної премії були подані наукові роботи з Австрії, Польщі, України та Ізраїлю

КультураВіталій Кубліков, 28 серпня 2017, 16:07 1497 0

Минулоріч до ювілею Івана Франка започаткували міжнародну премію письменника. Щорічна недержавна нагорода має 2 номінації: за вагомі здобутки у галузі україністики та у галузі соціально-гуманітарних наук. Засновником Міжнародної відзнаки є онук українського класика – Роланд Франко. Першим переможцем минулого року було визнано Блаженнішого Любомира Гузара.

49 вчених із 12 країн світу відібрали два десятки наукових робіт. Міжнародне журі, яке засідало у Відні, обрало двох лауреатів цьогорічної премії Івана Франка. Нагородження влаштували у Дрогобичі на Львівщині. У номінації «за вагомі здобутки у галузі україністики» премію і золотий знак лауреата отримав професор Віденського університету Міхаель Мозер.

Науковець зізнається, що познайомився із творчістю Каменяра у студентські роки. Каже: це спонукало його вивчити українську мову та заглибитись у творчість Франка.

«Він вражає досі. Він справді зразок не лише для українців, але і для інших людей», – вважає президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер.

За вагомі здобутки у галузі соціально-гуманітарних наук нагороду вручили академіку та почесному професору Львівського національного університету ім. Івана Франка Олегу Шаблію.

«До Івана Франка треба йти все життя. І ніколи остаточно не прийдеш. Дивуєшся, що те, що Іван Франко писав 100 років тому це те, до чого ми тільки зараз доходимо», – розповів лауреат міжнародної премії Івана Франка Олег Шаблій.

Організатори фонду Івана Франка зауважують, що премію вже визнає науковий світ.

«Премія Франка – своєрідний ліфт, як казав Роланд Франко, для вчених українських, які можуть показати надбання всьому світу. А з іншого боку – це вікно, де інші вчені можуть пізнати Україну через премію Франка», – вважає директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

Цьогоріч на здобуття відзнаки Каменяра були подані наукові роботи з університетів Австрії, Польщі, України та Ізраїлю. Організатори хочуть показати українську класику нефальсифікованою, як це сталося з творами Франка у радянський період.

«Франко був номінований, але не отримав через смерть Нобелівської премії. Це його премія, яка увіковічнить його у працях вчених, які будуть об'єктивізувати українську науку», – пояснив народний депутат України від Об'єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

У 2017 році преміальний фонд становить 500 тис. грн і фінансується благодійниками. Для прикладу, Державна премія ім. Т. Шевченка це лише 190 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук