У Дрогобичі розробили віртуальний 3D-тур відреставрованою синагогою

15:00, 28 січня 2020

У Дрогобичі створили 3D-візуалізацію синагоги, яка є однією з найбільших у Східній Європі і яку у 2018 році відкрили після реставрації. Її безкоштовно розробив уродженець міста і виклав у відкритий доступ.

Керівник туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігор Чава розповів ZAXID.NET, що у синагозі проводять екскурсії для туристів, однак вона не постійно відчинена. Тому цей віртуальний тур може бути цікавий тим, хто не може особисто потрапити всередину пам’ятки.

3D-візуалізацію розробила компанія 3D Prostir і у вівторок її виклали в мережу. Представник компанії Олег Роїк зазначив, що тур дає 100% відображення того, яким об’єкт є насправді. Вони оцифрували близько 900 м2 синагоги. Вартість робіт становила близько 8 тисяч гривень, але компанія зробила 3D для Дрогобича безкоштовно.

«Ми працюємо у всьому світі і нещодавно вийшли на український ринок. На Львівщині це перший об’єкт, який ми відсканували. Я сам з Дрогобича і знаю, що синагога є цінною пам’яткою архітектури. Тому це такий внесок у розвиток міста», — розповів ZAXID.NET Олег Роїк.

Дрогобицька хоральна синагога одна з найбільших в Європі. Її збудували у 1842-1865 роках у стилі віденської сецесії. Під час Другої світової війни використовувалась як склад та магазин. У 90-і роки занедбану синагогу повернули єврейській громаді. Реконструкція пам'ятки тривала близько 7 років в основному за кошти меценатів, тому точної вартості робіт ніхто не може підрахувати. У червні 2018 року її відкрили.

Зараз синагога перебуває на балансі дрогобицької громади юдейського віросповідання. Для туристів там також проводять екскурсії.

«Наша громада маленька, збирається зазвичай на великі свята. Тобто одночасно це синагога і туристичний об’єкт», — розповів представник єврейської громади Дрогобича Леонід Ґольберґ.

До слова, згодом ця ж фірма розробила 3D візуалізацію і для бориславського храму, в якому зберігаються мощі 700 святих. Церква Св. Анни є одним з найпопулярніших туристичних місць у Бориславі.

Зазначимо, що оглянути у 3D-турі також можна дрогобицьку церкву Св. Юра, його зробили для 8 дерев’яних церков карпатського регіону, що увійшли до світової спадщини ЮНЕСКО.

Нову стратегію розвитку туризму у Дрогобичі розробили 4 роки тому, вона передбачає брендинг міста, який ТІЦ нещодавно презентував, ознакування вулиць, туристичні карти, вечірні екскурсії. У найближчих планах — проект «Вуличний музей», точки для селфі, телефонна будка у стилі 70-х і фестиваль ковбаси у травні.