Немає документів – не буде і споруди. У Франківському районі Львова у п'ятницю демонтували незаконно встановлені МАФи. Таке рішення вранці 7 вересня ухвалив міськвиконком. Райадміністрація одразу взялася за демонтаж.
Перший об'єкт – дитяче кафе «Їжачок» на вул. Симоненка, 10 . Поки що без відвідувачів та й без дозвільних документів. Ця тимчасова споруда з'явилася тут кілька місяців тому. Невідомі встановили її вночі.
«Воно вже місяці три стоїть. Не можна так. Трава тут, взагалі – красиве місце, де діти гуляють. І бібліотека, і школа», – каже пані Тамара, що працює поруч.
Спершу довго шукали власника, який мав би надати документи на розміщення МАФу.
«Власник не зголосився. Було наклеєно на тимчасовій споруді оголошення. Виконавчий комітет із даного приводу прийняв рішення про демонтаж», – розповів начальник юридичного відділу Франківської РА Ігор Качабульський.
Після цього посадовці приїхали на місце – зі спецобладнанням та технікою.
«Спочатку ми заміряли габарити тої споруди. Замовили кран і його завантажили», – пояснив керівник комунального відділу Франківської РА Мирон Гук.
Якщо власник зголоситься, то йому доведеться оплатити штраф, а також компенсувати районній адміністрації демонтаж, транспортування і річне зберігання споруди.
Незаконно встановлене дитяче кафе везуть до шляхо-ремонтного підприємства. Тут воно зберігатиметься рік. Якщо власник не знайдеться, можуть і продати.
Інший об’єкт – МАФ на вул. Володимира Великого, 59Б. Місцеві продавці кажуть: її теж поставили тишком-нишком уночі. Раніше тут росло дерево.
«Зрубали ту сосну. Закопали землею – і не стало. Потім через кілька днів вони почали будувати той магазин», – каже продавчиня пані Оля.
Тож у Франківській райадміністрації звернулися до тутешнього відділу поліції – аби ті знайшли власника. Він теж не зголосився.
«Кіоск є самочинним, тимчасова споруда немає жодних дозвільних документів ні на земельну ділянку, ні на розміщення», – зазначив начальник юридичного відділу Франківської РА Ігор Качабульський.
Не було власника і під час демонтажу. Хоч зі споруди й виносять майно. Чоловіки кажуть, що власник нібито перебуває за кордоном.
У Франківському районі це третій МАФ, який демонтуватимуть цього року. Та долучатися до виявлення незаконних споруд можуть і львів'яни. Якщо в районі встановлюють нове таке приміщення – варто перевірити наявність документів на Гарячій лінії міста або ж у райадміністрації.
Нагадаємо, 2 березня депутати Львівської міськради прийняли мораторій на встановлення нових МАФів у місті до кінця 2019 року.