У галереї «Дзиґа» відкрилась виставка «Координати»
Культура

У галереї «Дзиґа» відкрилась виставка «Координати»

Одинадцять сучасних закарпатських художники презентують свої роботи

К.С., 25 березня 2019 305 0

У галереї сучасного мистецтва арт-центру «Дзиґа» триває виставка закарпатських художників «Координати». Її учасниками стали Олег Сусленко, Беата Корн, Віктор Мельничук, Дарина Задорожня, Іван Небесник, Емма Тремба, Руслан Тремба, Ната Попова, Михайло Ходанич, Оля Пильник, Наташа Шевченко.

«Сьогодні у нас черговий експеримент. До нас приїхали художники з Ужгорода. Ми давно співпрацюємо і дуже приємно, що кожний наступний приїзд художників з Ужгорода завжди нас дивує. І я тішуся, що це зажди по різному», – сказав арт-директор «Дзиґи» Влодко Кауфман.

На виставці представлено покоління митців, що представляє теперрішнє мистецтво Закарпаття. Координати, які зазначені у прокті – буквальне географічне розташування майстерень учасників виставки.

«Всі автори, які тут представлені мають зв’язок із Закарпаттям, Ужгородом. Останнім часом ми все більше і більше задаємо собі питання: “Чи ми, як закарпатці здатні сформулювати якусь пластичну чи концептуальну ідею в мистецтві?”. Нам цікаво проявляти себе саме у таких колективних проектах. Звідси і назва “Координати”. Крапка на якійсь карті, певний культурний контекст. Тому біля кожної роботи ви побачите буквально координати для Google maps, де можна побачити в якій майстерні, яка робота була створена», – розповів художник, учасник виставки Іван Небесник.

«Закарпатське мистецтво часто спекулює на своїх культурних кліше, при можливості намагається відтворити лінію прив’язок до великого тотему авторитетів. Тому сьогодні ми робимо спробу показати зріз закарпатського мистецтва, хоч і фрагментарно, проте об’єктивно, без літературного антуражу», – обіцяють організатори виставки.

Експозиція триватиме до середини квітня.

Фото Катерини Сліпченко

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук