У Галереї мистецтв відкрилась ретроспективна виставка Мирослава Ягоди

Така експозиція є першою ретроспективою після смерті художника

КультураДарина Цвях, 22 березня 20193690
У Галереї мистецтв відкрилась ретроспективна виставка Мирослава Ягоди

У четвер, 21 березня, у виставкових залах Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, що на вул. Стефаника, 3, відкрилась перша посмертна ретроспективна виставка Мирослава Ягоди. Ініціатори виставки – Тарас Возняк, Галина Хорунжа, Станислав Силантьев – об'єднали в експозиції понад сотню знакових творів художника. На виставці представлені ранні твори так званого «чорного періоду», датовані другою половиною 1980-х роках, та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х роках.

До експозиції включена чимала кількість робіт художника як з українських, так і з закордонних колекцій. Глядач отримає можливість побачити твори художника у тій кількості і тій експозиційній конфігурації, які були неможливі за життя художника.

Виставка Мирослава Ягоди – один із найбільших та найважливіших мультидисциплінарних проектів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького у 2019 році, покликаний привернути увагу до музеєфікації та повноцінного введення в мистецтвознавчий обіг нових сторінок з історії українського мистецтва, твореного у Львові, формування яких співпало з активними подіями в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах України.

«Твори зроблено всупереч правилам і традиціям львівської художньої авансцени 1980 – початку 2000-х років, витриманi y кращих традиціях "експериментального мистецтва з елементами індустріалу, дарк кабаре та авангардного джазу". Мирослав Ягода – Том Вейтв від живопису!», – вважають кутатори виставки.

Виставка стала першою у відреставрованих залах галереї на вулиці Стефаника.

Мирослав Ягода народився 23 серпня 1957 року у селі Гірник, Львівської області. У 1986 році закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова у Львові.

Мирослав Ягода був учасником багатьох виставок та перформенсів. Друком видано три його поетичних збірки - «Черепослов» 2002 року, «Дистанція Нуль» 2006 року, «Сяймо» 2008 року Працював над сценографією вистав закарпатського режисера Атілли Віднянського. Створив сценографію та драматургічну основу для вистави «Ніщо» театру «Небо».

«Мирослав Ягода – це один з небагатьох художників, який творить. Його не цікавить: платять за його роботи гроші, не платять. Він робить це, тому що в нього є внутрішня потреба і він блискавично реагує на те, що відбувається навколо нього», – говорив про Ягоду художник Влодко Кауфман.

Мирослав Ягода помер 12 березня 2018 року.

Фото Наталії Альчікової, Галереї мистецтв

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук