Грузія оголосила хачапурі пам'яткою культурної спадщини

Новий статус хачапурі, як вважають в Грузії, допоможе популяризувати грузинську національну кухню та культуру країни

Хачапурі – традиційний пиріг із сиром – офіційно визнано пам'яткою нематеріальної культурної спадщини Грузії. Відповідний наказ видав голова Агентства з охорони культурної спадщини Ніколоз Антідзе, інформує агентство «Новости-Грузия».

«Хачапурі — один із найважливіших компонентів грузинської кухні. Це візитівка грузинської кулінарної культури, складова раціону і грузинського ритуалу. Надання цьому елементу статусу пам’ятки нематеріальної культурної спадщини можна вважати механізмом його охорони», — йдеться в указі.

Також у відомстві вважають, що новий статус хачапурі допоможе популяризувати грузинську національну кухню та культуру країни.

«Упізнаваність хачапурі на міжнародній арені як грузинського продукту повинна зрости», — наголосили у відомстві.

До речі, хачапурі різних видів готують відразу в декількох регіонах Грузії: широко відомі мегрельський хачапурі, імеретинський хачапурі, аджарський хачапурі. В Гурії на Різдво також готують пиріг із сиром і яйцем.

Нещодавно авторитетна американська консалтингова фірма Af&Co назвала грузинську кухню «Кухнею 2019 року», а аджарський хачапурі удостоїла звання «Страва року».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук