Конституційний суд Грузії легалізував вживання марихуани

Кримінальна відповідальність за продаж конопель залишилась

31 липня

Конституційний суд Грузії підтвердив ухвалення рішення про скасування відповідальності за вживання марихуани, тоді як покарання за її продаж досі не є скасованим, повідомила «Європейська правда» з посиланням на прес-службу грузинського Конституційного суду.

У понеділок, 30 липня, Конституційний суд Грузії ухвалив рішення про скасування адміністративної відповідальності за вживання та зберігання марихуани без мети її продажу. У своєму рішенні суд зазначив, що споживання марихуани представляє дію, захищену правом на вільний розвиток особистості, а людина, яка вживає цей легкий наркотик, наносить шкоду собі, а не суспільству.

Це рішення стало наступним кроком на шляху до повної легалізації марихуани. До того, у 2016 році, КС зняв кримінальну відповідальність за її зберігання у значних обсягах (понад 70 грам), а далі – скасував кримінальну відповідальність за придбання та зберігання менших обсягів (від 5 грам). Новим рішенням скасовані також санкції у кодексі про адміністративні проступки.

Водночас, у повідомленні для преси від 30 липня Конституційний суд Грузії зауважив, що це рішення не скасовує інших заборон.

«Суд встановив, що покарання за вживання марихуани є обґрунтованим, якщо ця дія відбувається у освітніх установах, публічних місцях, в транспорті, в присутності неповнолітніх тощо», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв ZAXID.NET, в червні за легалізацію марихуани проголосував парламент Канади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Невідомі спробували підпалити Андріївську церкву у Києві
На медіафронті без змін
Головні новини Львова за 14 листопада
У ДТП на Рівненщині загинув український чемпіон світу з армреслінгу
У Львові відкрили Центр надання допомоги новонародженим
У віці 57 років помер начальник ГУ ДСНС Львівщини Сергій Дмитровський
На Львівщині житлові субсидії отримує понад 130 тис. домогосподарств
Бюджетні установи отримали право купувати електроенергію у різних постачальників
До Мукачева прибув тестовий поїзд з Будапешта
На території відпочинкового комплексу «Едем Резорт» загинув 26-річний будівельник