У Харкові розпочались творчі резиденції «ПогранКульт: ГаліціяКульт»

У Харкові розпочались творчі резиденції «ПогранКульт: ГаліціяКульт»
«Турбоатом»

З 11 по 23 серпня у Харкові пройде низка творчих резиденцій, в яких об’єднаються 30 художників із заходу та сходу України для створення спільних проектів. Резиденції відбудуться в рамках культурного форуму «ПогранКульт: ГаліціяКульт».

У проекті візьмуть участь художники, архітектори, урбаністи, історики й соціологи. Вони працюватимуть під керівництвом відомого графіка Павла Макова, аніматора Романа Дзвонковського, художника й архітектора Олега Дроздова та інших.

Також відбудеться резиденція для молодих кінематографістів Галичини та Харківщини. Резиденція «Турбоарт» збере муралістів не лише з різних регіонів України, а й з Польщі та Росії. Вони розмалюють фасади будівель заводу «Турбоатом» і турбіни, які потім винесуть як арт-об’єкти у громадський простір Харкова.

Організатором проекту «ПогранКульт: ГаліціяКульт» є благодійний фонд «Мистецькі надра». Саме він реалізував форум «ДонКульт» у Києві (2014) та у Львові (2015).

ZAXID.NET  запитав керівника проекту  Ольга Сагайдак, що буде спільного у «ПогранКульт: ГаліціяКульт» із «ДонКульт», а що відрізняє ці два проекти.

«Спільною буде ідея, коли протилежні регіони знайомляться один з одним та роблять спільний творчій продукт. Новим є двотижневі творчі резиденції галичан у Харкові», - розповіла Ольга Сагайдак.

Вона розповіла, що організаторам було важливо відстежити те спільне, що є у прикордонних регіонів.

«Галичина має досвід впливу імперій, який пережила сто років тому і зараз змогла навіть певним чином його монетизувати. Австро-угорські традиції вже стали для Галичини історією. Для сходу вплив імперій є дуже актуальним і болючим, ми хочемо поговорити про ці спільності прикордонних регіонів», - зазначила Ольга Сагайдак.

Організатори наголошують, що масштаб проекту буде збільшуватись. Зараз відбудуться резиденції, а у жовтні – повноцінний форум.

Загалом програма форуму включатиме близько 90 культурних подій.

Фонд «Мистецькі надра» було засновано у жовтні 2014 року для побудови платформи, яка поєднувала б регіони України. Фонд працює над розробкою серії мультикультурних форумів, що поєднують географічно протилежні регіони України.

«ПогранКульт: ГаліціяКульт» є одним з таких форумів, що покликаний налагодити діалог між Сходом і Заходом.

Проект «ПогранКульт: ГаліціяКульт» має зламати стереотип сприйняття Галичини як регіону «бандерівців і затятих націоналістів», що панує на Сході. А творчі резиденції є важливим кроком у

розвінчанні взаємних галицьких та слобожанських стереотипів та міфів, вважає кураторка резиденцій Ірина Магдиш.

Вона розповіла ZAXID.NET, що резиденції мають на меті насамперед спростувати міф консерватизму, міф націоналізму, міф закритості. «Тобто спростувати уявлення про нас, галичан, що ми такі закриті та консервативні, що нікого до себе не пускаємо й самі нікуди не вилазимо. Ну і міф селянськості, звичайно, який є спільним для усієї України», - розповіла ZAXID.NET Ірина Магдиш.

«Львівські митці під час тих резиденцій мали би навчитись, що є інші українці на цьому світі. І те, що вони є іншими, не означає, що вони є меншими українцями. І що можно разом щось робити, що творчість буває колективною. Наприклад, коли художники з різних міст роблять мурал. Або коли харківські дітки під керівництвом Романа Дзвонковського працюватимуть над розповіддю про те, яке місто вони хочуть бачити. Думаю, що це буде дуже корисним», - вважає Ірина Магдиш.

Загалом працюватиме шість резиденцій. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук