У історичній будівлі на вул. Вірменській, 18 у центрі Львова робочі почали вибивати двері із вікна. Одним з перших це помітив львів’янин Ігор Свистун 20 березня і написав у групу «Гарячої лінії міста», щоб з’ясувати, чи має власник приміщення дозвільні документи.
На звернення львів’янина відреагувало управління історичного середовища Львівської міськради. Як повідомила начальниця цього управління Лілія Онищенко, роботи із вибивання дверей на місці вікна є законними, оскільки раніше замість цього вікна справді були двері.
Допис львів'янина Ігоря Свистуна на сторінці «Гарячої лінії міста»
«На стадії ескізного проекту були проведені дослідження, зроблені зондажі, і [встановлено, що] там не було вікна, а були двері, які пізніше замурували. Такий метод є цілком прийнятний для досліджень будинків, пам’яток архітектури», – сказала ZAXID.NET Лілія Онищенко, уточнивши, що мерія погодила ескізний проект цих робіт ще у 2017 році.
На сайті Львівської міськради також опублікували ескізний проект робіт, у якому вказано, що «квартиру №18 переплановують під бар з відновленням дверного прорізу».
Ескізний проект робіт, погоджений Львівською міськрадою
Житловий будинок на вул. Вірменській, 18, або ж кам’яниця Тумановичів, зведений у ХVIII ст. і є пам'яткою архітектури національного значення (охоронний номер 1254). Кам’яниця кілька разів перебудовувалась, зокрема у XIX ст. та XX ст. На початку ХХ ст. на першому поверсі були розташовані два магазини з окремими входами. Однак, до 1968 року входи були частково закладені з облаштуванням вікна.
Нагадаємо, що кілька днів тому схожа ситуація трапилась на вул. Костя Левицького, 10. Орендар вирішив вибити двері з вікна у пам’ятці архітектури місцевого значення, однак він не мав жодних дозволів на такі роботи, тому їх визнали незаконними. Після цього власник приміщення пообіцяв, що фасад будинку приведуть до попереднього вигляду.
Також на початку березня адміністративна комісія при виконавчому комітеті Львівської міської ради оштрафувала на 170 тис. грн власника підприємства, який зіпсував фасад пам’ятки архітектури, пробивши двері замість вікна на цокольному поверсі будинку на вул. Поповича, 5.