У Києві може з'явитися вулиця імені Юрія Покальчука

КультураКатерина Сліпченко, 3 листопада 20155380
У Києві може з'явитися вулиця імені Юрія Покальчука
фото ZAXID.NET
Меморіальна таблиця Юрію Покальчуку у Львові

Київську вулицю хочуть назвати іменем письменника Юрія Покальчука. Відповідну петицію розміщено на сайті Київської міської ради. Розташований на Русанівці бульвар зараз носить ім'я Олексія Давидова, київського чиновника радянської доби.

Автор петиції  - Оксана Покальчук, донька письменника. «Юрко Покальчук був і залишається значимою фігурою для української культури. Великий українець та киянин. Він також вкладав свої сили у таланти молодих людей, яких викинули із соціального життя. Він бачив в людині людину, прагнув ширити ідеї людяності, доброти та творчості. Свої останні роки він прожив саме на бульварі імені Олексія Давидова», - написала вона.

«Бульвар може стати названою іменем Пако. Він на це заслуговує. І Київ заслуговує. Чомусь мені здається, що це важливо», - написав на своїй сторінці у Facebook письменник на журналіст Богдан Логвиненко.

Олексій Давидов був головою виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих у 1947–1963 роках. «За час його перебування при владі сталася Куренівська катастрофа. За бездіяльність, неспроможність керувати містом і злочинну поведінку під час вищезгаданої катастрофи був дуже непопулярний серед киян. Біля його могили довгі роки стояла охорона. Влада побоювалася осквернення могили ненависного киянами градоначальника. Чи не настав час перейменувати бульвар з комуністичного голови виконкому на великого українця?», – йдеться у петиції.

Юрко Покальчук був автором численних прозових та поетичних збірок, перекладів з іспанською, англійської та французької мов, лідером музичного проекту «Вогні великого міста». Він помер у вересні 2008 року, похований у Києві.

Нагадаємо, що у місті Хорол, що на Полтавщині, іменем видатного українського письменника Олеся Ульяненка було названо провулок. Це відбулось завдяки ініціативі українських діячів культури, які звернулася до адміністрації міста Хорол з пропозицією назвати його ім'ям одну з вулиць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук