У Києві сотні активістів вийшли на «Марш свободи» за легалізацію медичної марихуани

Лікування препаратами, які містять медичний канабіс, потребують близько двох мільйонів українців

17:54, 26 жовтня 2019

У суботу, 26 жовтня, у Києві відбувся «Конопляний марш свободи» за легалізацію медичного канабісу. Про це повідомляє «Укрінформ».

Кілька сотень учасників маршу зібралися біля Кабінету міністрів України, звідки вирушили урядовим кварталом до Верховної Ради з вимогою легалізувати медичний канабіс. Активісти тримали плакати із надписами: «Просто зробіть це: врегулюйте законний доступ пацієнтів до медичного канабісу», «Це ліки, а не наркотики», «Медичний канабіс лікує», «Коноплі лікують».

Частина учасників акції висловлювалася за декриміналізацію рекреаційного канабісу.

Повідомляється, що в акції взяли участь громадські організації «Міст», «Ветерани за медичний канабіс», «Афіна. Жінки проти раку», «Студенти за свободу», «Єдиний досвід», «Наркополітика» та інші. Також до участі долучились політичні партії «Демократична Сокира» та «Партія Зелених України».

Фото з маршу від «Громадського» та «Укрінформ»

Раніше міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що питання медичного канабісу потребує додаткового обговорення і можливо в майбутньому народні депутати із фракції «Слуга народу» запропонують новий законопроект щодо легалізації марихуани у медичних цілях.

Натомість президент Володимир Зеленський вважає не на часі легалізацію медичного канабісу в Україні.

Раніше попередня очільниця МОЗ Уляна Супрун заявляла, що лікування препаратами, які містять медичний канабіс, потребують близько двох мільйонів українців. Зокрема, понад 20 тисяч дітей із фармрезистентними формами епілепсії (що не піддається лікуванню існуючими препаратами), сотні тисяч онкохворих, більш як 100 тисяч паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

На сьогодні лікувальні властивості канабісу визнані. Ліки на його основі дозволені в 44 країнах, зокрема в країнах ЄС.

В Україні наразі чинне законодавство не дозволяє досліджувати канабіс та його похідні і використовувати для лікування – ці речовини входять до списків наркотичних та психотропних, обіг яких в Україні заборонений.

Також Супрун пояснювала, що медичні препарати з вмістом канабісу не викликають звикання чи залежності. Канабіноїди, що в них містяться, це здебільшого речовина канабідіол (КБД), яка майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує. Саме КБД переважає в медичному канабісі.

Люди часто плутають поняття рекреаційного та медичного канабісу. Рекреаційний канабіс, який вживають задля отримання задоволення, містить значну кількість тетрагідроканабінолу (ТГК). ТГК має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему. Він є головним психоактивним компонентом канабісу, і саме він викликає звикання та інтоксикацію.