У кожній п'ятій польській компанії працюють українці

27 серпня

21% компаній в Польщі працевлаштовує працівників з України, свідчать результати дослідження компанії Personnel Service під назвою «Барометр трудової імміграції – II півріччя 2018», повідомило Польське радіо.

«Це на 10% більше, ніж у попередньому подібному дослідженні, що є результатом все більших проблем під час пошуку працівників на місцевому ринку», – йдеться в дослідженні.

Найбільше українських трудових іммігрантів працює у великих компаніях (40%), у середніх підприємствах – 29%, а у малих фірмах – 18%. У найближчі 12 місяців знайти працівників з України має намір 17% підприємств у Польщі.

Крім того, під час дослідження польських працівників запитали про їхнє ставлення до українських колег. 46% респондентів відповіли – «нейтрально», 30% – «позитивно», а 11% – «негативно». Найбільш негативно налаштовані до працівників з України люди у віці 55-67 років. Як наголошено у доповіді, це несподівано, оскільки півроку тому саме ця вікова група ставилася до працівників з-за східного кордону найменш негативно.

73% анкетованих українців хочуть працювати у Польщі понад шість місяців. Подовження цього часу очікує також 66% польських роботодавців.

Понад 57% працівників з України планують найближчим часом знову приїхати до Польщі на заробітки. Таких намірів не мають 22% опитаних.

«Дані показують, що українські працівники добре почуваються у Польщі і це для них не одноразова пригода», – зазначив голова Personnel Service Кшиштоф Інґльот.

Згідно з дослідженням, 51% українських працівників перебувають на заробітках у Польщі від одного до трьох місяців, 28% – від трьох до шести місяців. «Це велика проблема, бо польському роботодавцю потрібні українські працівники щонайменше на дванадцять місяців. Більшість хоче наймати на роботу на 18 і більше місяців», – зазначив Інґльот.

Він вважає позитивним введення від початку цього року нового виду дозволу на сезонну роботу. За даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики, у першому півріччі 2018 року зареєстровано 157 тис. таких заяв.

Нагадаємо, раніше компанія Personnel Service з’ясувала, що українські заробітчани отримують у Польщі таку ж зарплату, як і поляки.

Також ZAXID.NET раніше порівняв зарплати у Польщі та у Львівській області у низці спеціальностей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Лаяти Падеревського
Головні новини Львова за 21 листопада
На семи львівських вулицях облаштують смуги для руху громадського транспорту
«Авто Євро Сила» припинила масштабне блокування доріг по всій Україні
П'ять років Євромайдану
Аваков оголосив про примусове розблокування доріг, які перекрили «євробляхери»
Кокаїн, діаманти та малайзійська тюрма
Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин
Масштабна пожежа у Львівській обласній клінічній лікарні
Wizz Air оголосила про відновлення роботи своєї української «дочки»