У Лейпцизькому музеї відкриється «Камера Сенцова»

КультураД.Ц., 11 липня 20162110

15 липня у Лейпцизькому музеї сучасного мистецтва (GfZK) відкриється виставка«Камера Сенцова», де презентують роботи художників та документалістів з України, Польщі, Німеччини, Росії, а також представника віденського акціонізму Ґюнтера Бруса.

Ідея проекту виникла після викрадення українського режисера Олега Сенцова ФСБ Росії у травні 2014 року і звинувачення його в організації терористичного угруповання, внаслідок чого Сенцова засудили до 20 років позбавлення волі. Ініціаторами виставки стали Катерина Міщенко та Ангеліна Карякіна, яка висвітлювала суд над Сенцовим і Кольченком.

«Можна сказати, що «Камера Сенцова» – це метод художньої рефлексії про ізоляцію, втрату свободи внаслідок військової агресії і про небезпеку перетворення територій на «острови», замкнені на собі простори. І це історія не лише про Україну, а й про всю сьогоднішню Європу», – цитує Катерину Міщенко Cultprostir.

«Крім тематизації становища українських заручників у Росії, хотілося актуалізувати питання Криму, але зробити це засобами мистецтва, залучивши іноземних художників», - наголошує кураторка.

Багато з робіт, що увійшли до експозиції, були створені спеціально для проекту «Камера Сенцова» і демонструватимуться вперше.

У вересні в рамках цього проекту відбудуться заходи в Києві, які проходитимуть в Центрі візуальної культури.

Нагадаємо, що 13 липня Олегу Сенцову виповниться 40 років. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук