У Луврі експонуватимуть 23 скульптури Пінзеля, відібрані в Україні

Культура13 квітня 20094460

Делегація із музею Лувр, яка відвідала Львівщину, Тернопільщину, Івано-Франківщину 7-10 квітня, щоб оглянути роботи видатного скульптора Іоана-Георга Пінзеля, обрала скульптури для виставки, яку експонуватимуть у Луврі восени 2011 року. Про це у коментарі ZAXID.NET 13 квітня повідомив начальник відділу зовнішніх зв'язків та промоції регіону Львівської обради Тарас Возняк.

Він додав, що з 23 скульптур, які входитимуть до експозиції, вісім мають доставити з Мюнхена. Т. Возняк зазначив, що також є ініціатива, щоб скульптури після виставки у Парижі, літаком доставили до Вашингтону.

Довiдка ZAXID.NET

"2007 рік було проголошено роком Пінзеля в трьох областях Західної України - Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській. На початку минулого року ми проводили соціологічне опитування щодо того, чи люди знають, хто такий Пінзель. Тоді лише 3% опитаних знали, що це за постать. У вересні 2007-го - вже 18%. Це великий прогрес", - зазначив 23 лютого під час підписання декларації про проголошення 2008 року - Роком замків та палаців Західної України - голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник. Він додав, що в Києві у Палаці "Україна" проходила виставка робіт скульптора Пінзеля. "Але це не останній захід у межах року Пінзеля. Ми ведемо переговори про проведення виставки у Луврі в Парижі. Зараз на Львівщині перебуває Посол Франції в Україні Жан Поль Везіан. Ми обговорювали це питання. Безпосередньо сьогодні він відвідує замки Львівщини. На сайті Посольства Франції в Україні розміщено багато інформації про наші замки та Пінзеля зокрема", - повідомив М. Сеник.

"Пінзель - видатний скульптор, "найбільший" в післямікеланджелівський період. "В нас є не так багато відомостей про Пінзеля. Невідомо звідки прийшов. Про Пінзеля дізналися з документів, які 1906 року було знайдено у соборі св. Юра, де йшлося, що цьому майстрові було заплачено 37 тис. золотих за фігуру на соборі. Відомо, що 1762 року вдова Пінзеля знову вийшла заміж. Це дивна постать, як йому дозволяли у Львові працювати, адже він був партачем, не належав до цеху скульпторів, останні навіть погрожували вбити партачів, яким замовляли роботу", - розповів директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук