У львівській каплиці Боїмів відреставрують металеву браму

КультураОрися Шиян, 25 липня 20173630
У львівській каплиці Боїмів відреставрують металеву браму
фото ЛМР
Реставрація триватиме 5 тижнів

Металеву браму пам’ятки національного значення 17 століття ‒ каплиці Боїмів, що на пл. Катердральній у Львові, відреставрують. Сьогодні, 25 липня, її демонтували і передали в майстерню, інформує ЛМР. Реставратори сподіваються, що це стане початком відновлювальних робіт для усієї каплиці.

Реставрація брами відбувається на замовлення міста, Львівської національної галереї мистецтв за підтримки управління охорони історичного середовища ЛМР. Браму ремонтуватимуть п’ять тижнів, її встановлять на місце 9-10 вересня до Днів європейської спадщини. На час реконструкції в каплиці Боїмів буде встановлена тимчасова, металева брама.

Реставратор металу та експерт GIZ Андреас Альтгаммер надаватиме фахові та технічні консультації при реставрації брами. Найперше йде мова про консервацію брами, що дасть можливість закласти початок для реставраційних, консерваційних робіт цілого об’єкту.

«Хочемо реставрацією цієї брами закласти початок реставраційних, консерваційних робіт цілого об’єкту. Однак для цього потрібно буде провести ряд досліджень. Зокрема цікавим є хрест, який є на самому куполі. Це все потрібно буде дослідити, щоб дати наступні рекомендації для проведення заходів, які тут потрібні», ‒ розповів німецький реставратор Андреас Альтгаммер.

В.о. начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Мар’яна Мороз уточнила, що фінансування реставрації брами відбуватиметься за кошти німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова». Управління охорони історичного середовища ЛМР провело підготовчі роботи, виготовило необхідну документацію і реставраційне завдання.

Каплиця Боїмів збудована у 1615 році у стилі пізнього ренесансу та належить до найважливіших історичних будівель Львова, є зразком каменярської та ковальської майстерності періоду Ренесансу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук