У Львівській міськраді підписали меморандум про співпрацю у сфері технологій

Угода охоплює сфери відновлювальної енергетики, кібербезпеки та науково-технічних розробок, біотехнологій та фінансових технологій

15:32, 18 лютого 2019

Сьогодні, 18 лютого, Львівська міська рада підписала меморандум з Національним технологічним інкубатором та Державною національною агенцією з Smart сity щодо відновлювальної енергетики, кібербезпеки та науково-технічних розробок, біотехнологій та фінансових технологій (Великобританія і Корея).

Угода передбачає співпрацю у розвитку стартапів у п’яти напрямках.

«Минулого року, коли я був у Кореї, ми підписали угоду з 15-ма містами щодо запуску такого Smart city living lab і запуску кількох проектних рішень щодо відновлювальної енергетики, по Smart city та по інших напрямках», ‒ зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

В понеділок до Львова прибуде делегація, з якою оберуть проект для втілення. До травня підготують план, який представлять на фестивалі Інноваційна весна.

Меморандум підписали Андрій Москаленко та Джеуон Пітер Чан (Jaewon Peter Chun), радник у корейському уряді з питань Smart сity та інновацій генеральний директор Xn Tree Asia (Бусан, Корея), засновник і керуючий директор «Smart-X Groupe Limited Consortium», колишній Міністр цифразації Кореї.

«Мені дуже приємно бути у Львові. Хоча це мій перший візит до Львова, я бував вже у Києві тричі, і мені тут дуже подобається. Як вже зазначив пан Андрій Москаленко, я маю певний досвід у цих сферах», — цитує прес-служба ЛМР Джеуона Пітера Чана.

прес-служба ЛМР

За інформацією мерії, торік Андрій Москаленко відвідав Саміт лідерів розумних міст у м. Кванджу (Південна Корея) в межах однієї з найбільших подій у світі у сфері цифрової трансформації, енергетики та smart-рішень BIXPO-2018. Під час заходу Львів долучився до ініціативи про співпрацю щодо «живих» лабораторій і підписав відповідну угоду разом із 12-ма іншими містами світу.

До угоди про співпрацю долучилися міста Бордо і Париж (Франція), Сідней (Австралія), Ханой (В'єтнам), Джакарта (Індонезія) та інші. Вони мають взаємне зобов’язання розвивати розумні сталі міста та започаткування Smart city living lab («живих» лабораторій). За словами Андрія Москаленка, така угода передбачає обмін рішеннями між учасниками щодо впровадження smart city, можливість спільного подання заявок на фонди, що підтримують цифрову трансформацію, а також спільні дослідження та роботу над відкритими й великими даними.

«Із засновником першої лабораторії блокчейну ми домовились пропрацювати і для Львова такий хаб. Щоб започаткувати ініціативу, підписання угоди від імені всіх учасників довірили двом містам: місту-господарю Гванджу та Львову», — нагадав заступник мера.

Також на Саміті домовилися про спрівпрацю з одним із найбільших міст Південної Кореї — Тегу. Обидва міста зможуть спільно працювати над залученням фінансування та експертизи у розвитку стартапів і роботі над кібербезпекою, а також дослідженні й тестуванні ідей, роботі з даними у сфері безпеки та споживанні ресурсів.