Ділянку під технопарк у Рясному-2 продали на законних підставах. У Львівській мерії пояснили, чому закордонний інвестор купив цю землю саме за 52 млн грн, а не за 140 млн – як вимагала Генпрокуратура.
Нагадаємо, один із найбільших індустріальних девелоперів Європи – нідерландська компанія СТР два роки тому перемогла в міжнародному конкурсі на управління майбутнім технопарком у Рясне-2.
У будівництво індустріального парку на цій ділянці голландці зобов'язалися інвестувати 50 млн євро і створити понад 3 тис. робочих місць.
Як і вимагає закон, ділянку спочатку надали інвестору в оренду, а згодом він зміг її викупити.При цьому є два види грошової оцінки – нормативна і експертна. Для продажу застосовують саме експертну. Її визначає експерт-оцінювач і після цього рецензує інша структура.
«140 мільйонів гривень – це саме нормативна грошова оцінка і застосовувалася вона саме для визначення податків орендної плати. Але знову ж таки – експертна оцінка може бути нижча і нижча вона майже в усіх випадках за нормативну. Тобто експерт, який має ліцензію, прийняв рішення, що саме така величина експертної оцінки. Крім цього, ця грошова оцінка пройшла звіт рецензування. Це структури, які беруть на себе відповідальність грошової оцінки і жодних застережень, як вони стверджують, вони не мали», – пояснив директор департаменту містобудування Львівської міської ради Сергій Коровайник.
За його словами, жодного впливу на експерта чи рецензентів міська рада не має. Водночас, згідно із законодавством, вона також не може самостійно визначати ні експертної, ні нормативної оцінки.
Нагадаємо, раніше міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що інвесторам, які мають намір вкладати кошти у Львів, системно перешкоджають державні органи влади.
До слова, сьогодні, 4 липня, міського голову Львова викликали на допит у Генпрокуратуру. Проте, за словами Андрія Садового, під час допиту поки що не йшлося про ціну землі, яку, за версією прокуратури, нідерландській компанії продали задешево.