У четвер, 8 лютого у Львівській національній науковій бібліотеці ім. Василя Стефаника відбулись вибори на посаду директора. Працівники бібліотеки під час загальних зборів колективу мали обрати з двох кандидатур: чинного в.о. директора 60-річного Василя Ферштея чи наукового співробітника Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАНУ 54-річного Андрія Гречила.
Нового директора обирали таємним голосуванням. З 61 працівника бібліотеки участь у ньому взяли 60. За Василя Ферштея віддали 40 голосів, за Андрія Гречила – 17. Ще троє працівників не підтримали жодного з кандидатів.
Андрій Гречило спокійно відреагував на поразку і зазначив, що «очікував ще менше голосів». Жодних заяв з боку спостерігачів за голосуванням щодо ходу виборів чи порушення процедури не було.
Василь Ферштей пообіцяв врахувати результати дискусії зі своїм опонентом, що відбулась напередодні виборів у бібліотеці.
«Я просив би всіх людей з команди опонента працювати разом – бо це та еліта наукова, для якої ми працюємо, і це їхня бібліотека теж. Тож ми маємо працювати разом», - прокоментував ZAXID.NET результати виборів новий директор.
На його думку, серед першочергових пріоритетів у роботі бібліотеки імені Василя Стефаника є розвиток ІТ-напряму. Зазначимо, що на оновленні технічного забезпечення, оцифровці фондів бібліотеки та загальній модернізації наполягав саме Андрій Гречило.
Тепер Василь Ферштей перебуватиме на посаді директора бібліотеки 5 років, з правом бути переобраним на другий термін. Рішення працівників бібліотеки ще мають затвердити в Національній академії наук України.
Нагадаємо, що конкурс на заміщення посади директора бібліотеки, що входить до складу Відділення історії, філософії та права НАН України, оголосили у грудні 2017 року, після того, як
12 листопада померла почесна директорка бібліотеки ім. Василя Стефаника Лариса Крушельницька, яка багато років управляла бібліотекою. Додамо, що Василь Ферштей працював на посаді її заступника.
Львівська національна наукова бібліотека ім. В. Стефаника — одна з найбільших за обсягом фондів українських бібліотек. Вона налічує понад 8 млн одиниць зберігання, зокрема й зібрання рідкісних стародруків та творів мистецтва. Загальний обсяг фондів, що мають виняткове значення для української науки і не можуть бути відтворені у разі їх втрати або руйнування, становить 3 млн 725 тис. одиниць зберігання.