У Львівському музеї історії релігії презентують виставку до Дня пам’яті і примирення

КультураІрина Панчишин, 8 травня 2015, 21:26 306 0

Із фондів музей витягнув плакати, листівки і репродукції періоду від війни до 70-х років. Вручення партквитка, оборона Севастополя, захисники Брестської фортеці — такі твори малювали відомі художники, бо мусили. Не кожен знає, що до Брежнєва Дня перемоги не святкували, а потім надумали  використати це для нової пропаганди. Саме тоді було намальовано у Львові цю картину «Звільнене місто».

«Саме цей 65 рік — це був рік, коли знову почали святкувати у Радянському союзі День перемоги. Ця картина з такого великого планеру, вона створена у Львові, і тут ми можемо побачити вулицю Городоцьку», — розповідає куратор виставки Надія Полянська.

Одна частина виставки — це офіційні твори, які возвеличували культ перемоги однієї тоталітарної системи над іншою. Друга частина — це заборонена історія - валіза із літургійним набором священика у підпіллі отця Володимира Пальчинського, а ще репродукції малюнків політв"язня Йосипа Терелі, який показує, що комунізм і нацизм мало чим різнилися.

«Оце поєднання:з одного боку продукт радянської пропагандистської машини, з іншого боку людська історія, вона би мала дати поживу для відвідувачів для роздумів, що це насправді є», — каже директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць.

Зробити висновки і побачити крізь історичні факти людські долі — така мета музейників.

«Ця виставка для мене не для того, щоб давати якісь відповіді, а для того, щоб задуматися,я кий буде на день перемоги, коли він настане, чи ми будемо пам"ятати про людей, чи  будемо знову говорити про якісь системи», — каже куратор виставки Надія Полянська.

На відкриття виставки прийшов Степан Трохимчук, ветеран війни. Нині проводить паралелі між Другою світовою і нинішньою війною в Україні. Нас не поневолять, каже чоловік, якщо згуртуємося.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук