У львівському Нацмузеї експонують роботи найдорожчого українського художника

Анатолій Криволап вперше виставив свої роботи у Львові

Головні новини Львова 16.09Оксана Сенишин, 16 вересня 2016, 20:26 961 0
дивіться також

Славнозвісний художник Анатолій Криволап, який мешкає неподалік Яготина, вперше привіз свої роботи до Львова. Від суботи, 17 вересня, їх експонуватимуть у відділі українського мистецтва Національного музею імені Шептицького, що на вулиці Драгоманова, 42.

З хлопчика, який, за спогадами матері, малим розмальовував рідні стіни, він виріс у справжнього майстра і здійснив свою мрію.

«Перше – це стати живописцем, колористом і професіоналом. І на це в мене пішло 25 років. А другий етап – стати художником. Я собі не дозволяв бути художником 25 років, поки не засвоїв своєї професії і став професіоналом», – поділився емоціями Анатолій Криволап.

А професіонал, каже митець, – це той, у кого немає таємниць у творенні, хто вільно користується кольором, перспективою, формою і через них проявляє своє відчуття світу. Цей талант митця ще у 1992 році оцінила Німеччина.

«Коли я поїхав в Німеччину на першу виставку, то менша робота, 87 см на 105 см була продана за 12 тис. марок. Інша, більша, за 16 тис. марок», – розповів художник.

Україна ж тоді мовчала. Роботи Криволапа, пригадує митець, купували тільки іноземці: «Україна не сприймала мене 15 років взагалі».

А коли у 2005-му митець став співпрацювати з київською галереєю «Триптих, прийшов успіх і в Україні. Тим часом на міжнародному арт-ринку його робота «Степ» встановила рекорд з продажу сучасного українського мистецтва – на аукціоні Phillips de Pury в Нью-Йорку її збувають за понад 98 тис. доларів. А вже за кілька місяців на торгах в Лондоні робота «Кінь. Ніч» бере майже 125 тис доларів. Згодом добре піде і «Кінь. Вечір» – 186 тис. доларів. Митець каже, кожній роботі віддає себе повністю.

«Я ніколи особливо не переймався, як хто сприймає моє мистецтво. Я є чистим егоїстом. Я ставив мету і її виконував. Ніколи не жаліюсь, що мені хтось чи щось завадило, робив завжди все, що можливо. Ото, що маємо, те і маємо. Це абсолютно точно», – додав Анатолій Криволап.

Він може малювати вісімнадцять годин на добу. Його червоний колір може мати півсотні відтінків. А ще Криволап може не вагаючись знищити дві тисячі своїх старих етюдів, аби його бачили таким, яким він є зараз.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук