У Львівському обласному театрі ляльок — прем'єра «Золоторогий олень»

Вистава за п’єсою Дмитра Павличка відбудеться 12 та 14 травня

Головні новини Львова 03.05Оксана Сенишин, 3 травня 2017, 20:10 505 0

Обласний театр ляльок презентує нову виставу – «Золоторогий Олень». Ставити її, ще два роки тому, запросили головного режисера Хмельницького лялькового театру Сергія Брижаня.

«Я для себе вибрав таку позицію, що роблю вистави для себе. Якщо вони ще комусь подобаються, то хай там. Ця вистава про гуцулів, це Карпати. Це якась генетична пам’ять. Я вважаю, що це навіть інша країна, там, за Карпатами, зовсім інша природа», – розповів режисер Сергій Брижань.

Вистава про оленя, в якого постійно росли золоті роги. І через це цар, бажаючи більшого багатства, хотів його упіймати. Та головний посил постановки: любов і дружба, які можуть подолати усі випробування. Над сценографією працювала Інна Кульчицька. Художниця щедро використала орнаментику гуцульського килима: він на сцені трансформується і в гори, і у водоспад, стає кліткою, а зрештою й волею.

«Килим ми взяли за основу. Але взагалі там присутня орнаментика і в образі короля. Інша, яку українці в різьбі використовують. Ми взяли за основу символи в орнаментиці. Символи землі, неба», – пояснила художниця Інна Кульчицька.

Вистава, кажуть, для дітей від восьми років. Хоча малюкам теж буде цікавою.

«Те середовище, в яке мама приводить свою дитину до 7 років, формує її естетичний смак. Вистава такого типу – це вода, чиста водиця, джерело. Тут дитина, яка до кінця може не зрозуміти сюжет, не може зрозуміти «а чому?» все одно насичується відчуттям естетики», – підсумувала директорка Обласного театру ляльок Уляна Мороз.

Прем'єра відбудеться 12 та 14 травня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук