У Львові €20 тис. дадуть найкращому скрипалю-віртуозу

У місті триває міжнародний конкурс скрипалів

Головні новини Львова 25.10Оксана Сенишин, 25 жовтня 2016, 17:42 766 0

У Львові триває ІІ тур міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси. Переможця обирає журі, однак кожен охочий може послухати будь-який з концертів. Вхід на них вільний. Сума виграшу – 20 тис. євро. А сам Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси набрав такого розголосу, що легко зібрав 40 учасників з 20 країн світу. На сцені Львівської філармонії віртуозять музиканти з Японії, Польщі, Австрії, Франції, навіть США та Ірландії. Приїхали, не боячись війни.

«У мене таке кредо: або проводити на найвищому рівні, або не проводити взагалі. Таких конкурсів у світі – на пальцях двох рук можна порахувати. Найпопулярніший зараз – Конкурс королеви Єлизавети в Бельгії. Той же конкурс імені Генрика Венявського – це державний конкурс, що проводиться в Польщі. Буквально нещодавно завершився. Старий конкурс ще з часів Радянського Союзу – імені Чайковського», – розповів засновник конкурсу, президент ГО «Світ класичної музики» Сергій Подолянчук.

Учасники віком від 15 до 29 років. Серед них – і наш 17-річний Костянтин Лукинюк з Чернівців. А не так давно він навіть власної скрипки не мав, бо придбати не було за що. Та сам Олег Криса зарадив.

«Мене запросив Олег Васильович на цей конкурс. Рік тому ми з ним зустрічалися. Я в нього був на консультації. І він мені подарував скрипочку. В мене ніколи не було своєї скрипочки, тому я йому дуже вдячний», – поділився радістю учасник конкурсу Костянтин Лукинюк.

Хлопець та ще троє українців ввійшли до другого туру. Фінал – уже в ці вихідні. Та конкурс ще триває. Звучать складні твори Баха, Бетховена, Паганіні, Брамса, Равеля і Чайковського, в обов'язковій програмі – ще й наші Скорик та Губаренко. Переможець отримає 20 тис. євро. Не образять й тих, хто "візьме" друге та третє місця – це, відповідно, 10 тис. та 8 тис. євро.

«Талант, ступінь підготовки, персональне ставлення, краса звучання, перфектність – це все, що потрібно. І стиль. Я за «наших», зрозуміло, дуже вболіваю, але мусить бути об’єктивність», – уточнив скрипаль-віртуоз, голова журі Олег Криса.

Серед спеціальних нагород – скрипка майстрова, футляр та смичок від самого маестро.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук