У Львові дасть сольний концерт кращий молодий контртенор світу

Культура2 лютого 20110

3 лютого у Львівській обласній філармонії лунатиме унікальний голос одного з кращих контртенорів світу одесита Юрія Миненка у сольному концерті «Голос бароко».

Про це повідомив співорганізатор концерту режисер, продюсер, директор ТОВ «Проскурня продакшн» Сергій Проскурня.

«Це єдина така людина України, що має унікальний голос (контртенор – найвищий чоловічий оперний голос, – ред.). Колись львів’яни могли почути також контртенора Василя Сліпака. Але більш ніхто не міг почути контртенора у Львові за винятком театральних спектаклів Р.Віктюка. Слухаючи Миненка, заплющивши очі, можна сказати, що це жіночий голос. Але сопрано не має таких технічних характеристик. Миненко має великий робочий діапазон – 3,5 октави. Він виконує і камерну, і оперну постановки. Контртенор може заспівати з великим симфонічним оркестром, але симфонічний оркестр не перекриє голосу контртенора», - зазначила музикознавець, куратор музичних проектів МО «Дзиґа» Софія Іванова.

Як зазначив переможець Міжнародного конкурсу Бі-Бі-Сі «Співець Світу» Юрій Миненко, це перший його приїзд до Львова, у програму концерту «Голос бароко» – тільки ті речі, які йому подобаються.

У програмі: «Musіc for a whіle» з музики Г. Перселла до п'єси «Едіп», «No, no, non sі sperі» канцона Дж. Каріссімі, «Va tacіto e nascosto» арія Цезаря з опери Г. Генделя «Юлій Цезар в Єгипті», «Ombra fedele anch'іo» арія Дарія з опери Р. Броскі «Гідасп», «Crude furіe» арія Ксеркса з опери Г. Генделя «Ксеркс», «Vedrò con mіo dіletto» арія Анастасія з опери А. Вівальді «Юстин», «Sposa son dіsprezzata» арія Ірени з опери А. Вівальді «Баязет», «Ja'і perdu mon Eurydіce» арія Орфея з опери К.В. Глюка «Орфей і Эврідіка», «O del mіo dolce ardor» арія Паріда з опери К. Глюка «Парід та Олена», «Dі tantі palpіtі» каватіна Танкреда з опери Дж. Россіні «Танкред», «Болящий дух врачует песнопенье» з вокального циклу В. Сильвестрова «Тихі пісні», «Прощай, світе, прощай, земле!» з вокального циклу В. Сильвестрова «Тихі пісні», «Ave Marіa» невідомого автора (приписується Дж. Каччіні).

Стівен Брукіс у «The Washington Post» писав про Миненка так: «З чудовим контролем, тонким відчуттям драми, відмінним смаком і приголомшливим голосом, Mиненко, у свій 31 рік, схоже, готовий вступити в ряди кращих контртенорів світу».

Концертмейстер – Тамара Панська. Організатори концерту: МО «Дзиґа» та ТОВ «Проскурня продакшн».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук