У Львові дитячий театр покаже кіновиставу «Ніч перед Різдвом»

Культура10 лютого 20112

11 та 13 лютого у Львові в Палаці естетичного виховання учнівської молоді, що на пл. Петрушевича, 2, відбудеться кіновистава «Ніч перед Різдвом» у виконанні львівського дитячого телевізійного театру «Юрашки».

Про це ZAXID.NET повідомив керівник театру «Юрашки» Роман Савчак.

Поклавши в основу спектаклю відому повість Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом», театр відтворює феєрію української коляди, колоритні образи учасників народного дійства, світ казки, фантазії і реальності.

Особливого характеру постановці надає те, що ролі виконують діти віком від п’яти до сімнадцяти років. І ще одна особливість прем’єрної вистави: поєднання на одній сцені жанрів театру і кіно.

З дитячим колективом «Юрашки» над постановкою працювала творча група Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької: Роман Біль (режисер-постановник), Олександра Люта (асистент режисера), Наталя Тарасенко (художник-постановник). Музику до спектаклю написав композитор Юрій Антонюк. Над виставою працювали також Олексій Хорошко (медіа), Сергій Сердюк (хореографія), Наталя Куциняк (вокал), Ганна Легін (редактор).

Вистава пройде у Палаці естетичного виховання учнівської молоді (Львів, пл. Петрушевича, 2): 11 лютого о 14-й годині, у неділю, 13 лютого, о 17-й годині.

Популярність у глядачів здобув  цикл вистав « Юрашко із Святоюрського ярмарку » театру: у театралізованій формі відтворено картини традиційного ярмарку, який відбувався на майдані біля Собору св. Юра у Львові і супроводжувався  народними  виставами, іграми та розвагами, відтворенням місцевих обрядів, піснями і танцями. Як засвідчував видатний історик Іван Крип’якевич, популярними були на цих ярмарках дитячі пряники-медяники, їх називали  «юрашками»,  вони стали своєрідним «брендом» ярмарку. Звідси – й назва дитячого телевізійного театру.

 

Довiдка ZAXID.NET

Львівський «Дитячий телевізійний театр «Юрашки» створений у 2009 році як громадський творчий колектив. Його мета – пошук талановитих дітей, які мають нахил до театрального та кіномистецтва, створення вистав, телекінофільмів та дитячих телевізійних програм, пізнання української історії та культури засобами театрального мистецтва, кіно і телебачення. У реалізації творчих проектів колектив співпрацює з Львівською міською радою, телебаченням, театрами, мистецькими та педагогічними установами, громадськими організаціями. Театральні та кіновистави театру відзначено на мистецьких фестивалях та творчих конкурсах, зокрема на Міжнародному фестивалі кінофільмів і телерадіопрограм для дітей та юнацтва "Золоте курча" (м. Київ), Міжнародному молодіжному фестивалі аудіовізуальних мистецтв „Кришталеві джерела” (м. Київ), Міжнародному фестивалі театрального мистецтва «Зірки театру» (м. Несебр, Болгарія).
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук