У Львові «Лісова пісня» курбасівців буде без кілограмів тюлі і заломлених рук

Культура25 лютого 20110

Вистава «Лісова пісня» Лесі Українки у Львівському театрі ім. Леся Курбаса відбудеться «без кілограмів тюлі» і «заломлених рук». Сьогодні, 25 лютого, о 19.00 відбудеться прем’єра І дії вистави «Лісова пісня».

Про це на прес-конференції повідомив режисер-постановник вистави Андрій Приходько.

«Це прекрасна вистава. Але це не солоденька казочка про «мальчіка і дєвочку» - як ставлять цю виставу. Тут не буде кілограмів тюлі та заломлених рук. У «Лісовій пісні» чимало актуальних питань. Мені здається, що Леся Українка, перебуваючи далеко від своєї батьківщини, написала цю історію для свого народу про коріння, на якому все замішано, це історія зрадженого народу, те, як так сталося, що країна козаків  стає країною «голубих», - зазначив Андрій Приходько.

Підтверджує ці слова й художній керівник театру ім. Леся Курбаса Володимир Кучинський. «Вже набили оскомину ці напівбалетні вистави. Ми хотіли збити цю дурну традицію», - зазначив він.

Як розповіла музичний режисер вистави Мар’яна Садовська , у виставі багато музики Полісся, оскільки й так відомо, де проходить дійство вистави. «Завдяки Андрію (Приходько – ред.) я познайомилася із колективом «Кросна» з Києва, хоч всі уродженці Полісся, власне вони й співають поліський репертуар, хоч у виставі також є й автентичні співи. Лиш для Перелесника потрібно було щось ритмічне, вогняне; для нього ми взяли музику з Карпат, зачерпнули трохи Покуття, Гуцульщини. Також у виставі використали мотиви сопілки Лесі Українки», - зазначила Мар’яна Садовська.

Проект здійснюється за фінансової підтримки Благодійного фонду «Розвиток України» (Ріната Ахметова). Як поінформувала спеціаліст проектів з напрямку «Культурне надбання» цього фонду, на Західній Україні це перший проект (завершений), який підтримав Фонд.

Прем’єра вистави запланована на 25 березня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук