У Львові молоді архітектори презентували «ідеальну» площу Митну

КультураАрсен Данилюк, 27 червня 2014, 19:16 0

Учасники об’єднання Urban Ideas презентували проект ревіталізації площі Митної у Львові. Презентація відбулась у рамках Майстерні міста - Творчо-урбаністичного проекту, організованого міською радою та товариством GIZ.

Упродовж чотирьох днів дев’ятеро архітекторів та урбаністів напрацьовували ідеї щодо організації громадського простору на площі Митній. 

За словами учасників Urban Ideas, зараз ця територія має низку недоліків: вона зайнята вуличною торгівлею і запаркованими автомобілями, не захищена від шумних сусідніх вулиць. Рух площею ускладнюють понищена плитка та розташовані там східці. 

Згідно з задумом Urban Ideas, площа Митна має стати безбар’єрною і більш затишною.

«Ми прибираємо оці три сходинки, об які всі шпортаються, і все стає суцільним пандусом. Ми також міняємо мощення, воно має стати зручним, а також має в собі сигнальні елементи, які будуть вести в музей Пінзеля», - розповіла співзасновниця об’єднання Ольга Криворучко. 

Згідно з концепцією, музей Пінзеля має бути головною будівлею території, саме з цим закладом має асоціюватись площа Митна. Також концепція передбачає висаджені на території газону райські яблука та сакури, а на межі площі із вулицями Личаківською та Винниченка – липи. Заклади торгівлі автори проекту пропонують «сховати» у підземний перехід. Фонтан – залишити, а також змонтувати додаткові невеличкі фонтанчики на території всієї площі.

Для пішоходів концепція передбачає, окрім підземного переходу, ще два наземні, через вулиці Личаківську і Винниченка. Для велосипедистів – виділену велодоріжку.

Відкритим у концепції залишилось питання голубів. За словами авторів, їх можна спробувати вивести з площі, або ж залишити як своєрідний символ цього місця. У другому випадку доведеться організувати регулярне прибирання за ними.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук