У Львові Моцарт зазвучав у трамвайному депо

КультураХристина Шевченко, 12 грудня 2016, 20:04 821 1

Всесвітньо відомі музиканти зїхалися до Львова презентувати фестиваль «Львівмоцарт». Експресивний оркестр, ілюмінація, відео-арт-індастріал ― інноваційний концерт класичної музики не залишає байдужим нікого.

Втім, ще місяць тому ідея такого концерту здавалась божевільною. Облуплені стіни, гнила підлога, мотлох, сирість та холод ― таким було це трамвайне депо.

«Тепло вирішене тепловими пушками, акустика ― ми дуже багато експериментували і тому ми дали дерев'яну підлогу знизу, яка виступає резонатором. Це була мрія і ми спробували втілити нашу мрію», — розповідає співорганізатор дійства Олег Мацех.

І таки здійснили мрію. Врешті трубачі оголошують початок концерту ― на сцені оркестр «Інсо-Львів». Під керівництвом найкращого диригента Баварської державної опери, Оксани Линів, виконають твори Франца Ксаверія Моцарта ― сина знаменитого Вольфганга.

Творчість Франца Ксаверія обрали невипадково. Адже свого часу він створював свою музику у Львові. Відтак виникла ідея організувати у місті фестиваль. А цим концертом його презентувати.

«Ідея такого фестивалю мені прийшла в Зальцбургу в музеї Моцарта, де я стояла в останній кімнаті і там було написано про двох його синів. І я побачила, скільки в Зальцбургу експонатів зі Львова. Я подумала, а чому у Львові ніде про це не написано, чому немає пам'ятника, фестивалю, площі, чому про це діти не знають в музичних школах», ― зазначила Оксана Линів.

А ще глядачі почули музику величних Генделя, Бортнянського, Вагнера, батька Моцарта. І чергова інновація: на концерт приїхав всесвітньовідомий верофоніст Саша Рекерт. Унікальний німецький музикант композитор і винахідник.

«Інструмент дуже рідкісний. Я думаю, професійних музикантів, які грають на скляній гармоніці і аерофоні, близько п'яти чи десяти в світі», — розповідає Саша Рекерт.

Завершив концерт виступ хорової капели «Дударик». Вже у серпні організатори обіцяють провести масштабний фестиваль ЛьвівМоцарт, який повинен увійти у музичну історію світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук