У Львові музиканти зі світовими іменами вшанують пам’ять загиблих євреїв

КультураМарічка Крижанівська, 22 серпня 2016, 19:48 718 0

У Львівській філармонії 27 серпня відбудеться міжнародний музичний проект «In Memoriam – об’єднані музикою». Так вшанують пам'ять тоталітарних жертв у 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру та інших місць масових вбивств.

Заради проекту «In Memoriam – об’єднані музикою» до Львова з'їхалися зірки світової класичної сцени, передовсім диригент та альтист з Німеччини Олександр Земцов. Маестро був концертмейстером альтів у Лондонському філармонійному оркестрі, а як соліст об'їздив Європу, Америку, Азію та Австралію.

Тепер Олександр Земцов гастролюватиме у нас з оркестром «INSO-Львів». Зібрали у програму тих композиторів, які так чи інакше мають стосунок до єврейської громади.

«Обговорювали спільно, як підібрати до цієї дати гідну програму і щоб були твори, які усі знають, наприклад «Шотландська симфонія» Мендельсона. А також щоб звучали твори таких композиторів, як Шульгоф, Блох і Брух, і деякі вперше будуть виконуватися у Львові, тобто у нас будуть прем'єри у цій програмі», – розповів Олександр Земцов.

А ще на львівську сцену вийдуть солісти – болгарська піаністка з Австрії Марія Прінц, яка часто концертує з Віденським філармонійним оркестром, а також перша флейта Національного оркестру Франції Філіпп Пєрло.

Музиканти таким проектом мають на меті вшанувати загиблих євреїв та людей інших національностей під час Другої світової війни, передовсім у Бабиному Яру.

«Бабин Яр – це страшна трагедія, там загинули близько 100 тисяч євреїв в Києві, але в нас тут, у Львові є свій Бабин Яр, тобто Янівський концтабір і гетто єврейське, загалом у Львові загинуло 360 тисяч євреїв», – повідомила директор єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар’є» Адель Діанова.

«Метою цього концерту не є плач за загиблими. Тут швидше йтиметься про наш обов'язок – пам’ятати для того, щоб це не повторювати», – пояснила заступник директора Львівської філармонії Іоланта Пришляк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук