У вівторок, 28 січня, розпочався демонтаж торгового павільйону біля головного залізничного вокзалу Львова на пл. Двірцевій. Про знесення незаконного МАФу повідомив на своїй сторінці у Facebook мер Львова Андрій Садовий.
«Просто зараз на площі Двірцевій зносять МАФ, який не лише нівечить естетику біля головного вокзалу, але також є незаконним. Власники цієї тимчасової споруди привезли на пікет людей з інвалідністю. Це дуже принизлива маніпуляція! Ще в грудні минулого року рішенням міської ради ми отримали можливість регулювати роботу таких «чиряків» на вулицях нашого міста. Я не ворог для приватних підприємців, але знущатися з архітектури та закону України ми не дозволимо!», – написав Андрій Садовий.
Договір оренди землі для обслуговування торгового павільйону на пл. Двірцевій був укладений між ЛМР та ТзОВ «Фірма Турист» у червні 2009 року. Термін дії цього договору завершився у березні 2012 року. До цього часу орендарі самовільно встановили на ділянці власний МАФ. Після завершення терміну оренди підприємці відмовились припинити діяльність і демонтувати МАФ.
У липні 2014 року Львівський апеляційний господарський суд прийняв рішення на користь Львівської міської ради щодо демонтажу незаконного МАФу на пл. Двірцевій. Пізніше це рішення підтвердив Вищий господарський суд України. За даними YouControl, ТзОВ «Фірма Турист» зареєстрована у 1993 році в м. Мостиська, Львівської області. Її власники Андрій та Маріна Мацнєви мешкають у Сполучених Штатах Америки.
Представники міськради стверджують: на демонтаж мають усі права.
«Насправді, такий витяг з реєстру є. Станом на сьогодні за позовом ЛМР було скасовано договори купівлі-продажу рішенням першої-другої інстанції, справа знаходиться в Верховному суді. Але оскільки жодних дозволів на будівництво так звані власники не мають, відповідно підлягають виконанню рішення суду про тимчасову споруду», – розповіла Гелена Пайонкевич, керівниця юридичного департаменту ЛМР.
Тож у вівторок, 28 січня, на площі Двірцевій почали демонтаж незаконної тимчасової споруди, і тим самим виконали рішення господарського суду. Адже МАФ звели, не маючи права на земельну ділянку. Судова тяганина триває вже понад 5 років. А так звані власники звинувачують місто у рейдерському захопленні. На свій захист покликали людей на інвалідних візках. Прийшли і представники Нацкорпусу.
«У мене є витяг на об'єкт нерухомості, який не скасований ніким, крім того є рішення Верховного суду, яке забороняє вчиняти будь-які дії», – зазначила Інга Дунаєва, співвласниця МАФу.
Громадський порядок забезпечували кілька десятків правоохоронців, адже добровільно зайти всередину виконавчим службам не дали. Двері заблокували. Тож виконавцям довелося демонтовувати вікно.
Після того, як виконавча служба змогла потрапити всередину МАФу, власники погоджуються винести своє майно добровільно. Далі за допомогою крана демонтують дах та розберуть стіни.
Нагадаємо, нещодавно у Львові завершили першу чергу оновленої пл. Двірцевої. Згідно з планом масштабної реконструкції деякі об'єкти, зокрема й незаконний МАФ, підлягають демонтажу. У листопаді 2019 року співробітники «Укрзалізниці» спочатку самовільно встановили, а потім демонтували каплицю біля будівлі вокзалу.