У Львові на площі Ринок встановлять копію скульптури «Глорія»

КультураДар'я Буряченко, 30 жовтня 20148530
У Львові на площі Ринок встановлять копію скульптури «Глорія»

Сьогодні, 30 жовтня, о 13:30 розпочнеться монтаж копії скульптури «Глорія», оригінал якої понад два століття був окрасою кам’яниці на площі Ринок, 3.

На початок дослідження скульптурної групи кам’яні фігури «Глорія», скульптурні групи путті та кам’яні вази з будинку на площі Ринок, 3 були в дуже поганому стані та потребували невідкладних стабілізувальних заходів, інформує прес-служба Львівської міської ради.

Перші заходи з консервації скульптур були проведені відразу після їх демонтажу у 2008 році. Згідно з фаховим висновком реставраторів та експертів по каменю, було вирішено, що автентичні скульптури не можуть більше зберігатися на фасаді будинку через значні пошкодження каменю, який в такому випадку продовжуватиме руйнуватися.

Тому на фасад скульптури повернуться у вигляді копій. Роботи з виготовлення копії скульптури «Глорія» розпочалися ще наприкінці 2012 року. Автором копії скульптури є львівський скульптор Орест Дзиндра. Нову скульптуру виготовлено з полянського вапняку. Ручна робота скульптора максимально відтворює бароковий оригінал.

Фахово законсервований оригінал «Глорії» незабаром повернеться до одного з львівських музеїв.

Всі роботи з консервації скульптури «Глорія» та виготовлення її копії проводилися спільно представниками проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» разом з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради. 

Спільне фінансування з українсько-німецького проекту та міського бюджету було розділене на два етапи. Загальна сума становить близько 650 тисяч гривень, з яких 554 тисячі фінансував проект GIZ, а частка з бюджету міста становить 94 тисячі грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук