У Львові на соборі Святого Юра встановили меморіальну таблицю Маркіяну Шашкевичу

На соборі Святого Юра відкрили меморіальну таблицю о. Маркіяну Шашкевичу

У Львові у суботу, 29 липня, з нагоди 152-ї річниці з дня народження праведного митрополита Андрея Шептицького у соборі Святого Юра відбулася архиєрейська літургія за участю владики УГКЦ Володимира та відкриття меморіальної таблиці отцю Маркіяну Шашкевичу. Про це повідомила прес-служба Львівської облдержадміністрації.

Встановлення меморіальної дошки Маркіяну Шашкевичу ініціювала громадська рада «Святий Юр». Її виготовили за архівним ескізом тієї, яка була встановлена на соборі 106 років тому, і яка зникла у 1914 році після арешту митрополита Андрея Шептицького.

Відкриття меморіальної таблиці о.Маркіяну Шашкевичу на соборі Святого Юра

«Людина хоче до свого життя додати років, але важливіше до своїх років додати життя. На це нам вказує постать Маркіяна. Він живе в нашій пам’яті, в своїх справах, в тому що говорив та писав», – сказав владика Володимир під час відкриття меморіальної дошки.

«Маркіян Шашкевич, якого всі називають будителем України, який пробуджував у людях національну свідомість, нині є дуже нам потрібен. Бо не всі ще пробудились. Такі постаті є прикладом та дороговказом для кожного із нас у нашій праці з побудови сильної України», – зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Відкриття та освячення меморіальної таблиці о. Маркіяну Шашкевичу – це визначна подія для нашого міста і для Собору Святого Юра зокрема. Це справжня гордість та відновлення історичної справедливості, адже саме в стінах цієї святині з уст великого світоча українського народу вперше пролунала проповідь українською мовою.

Знаменна його постать й досі для сучасного Львова та сучасної України. Хоча о. Маркіян Шашкевич прожив всього 32 роки, він встиг залишити по собі безцінну літературну, громадянську та духовну спадщину. Незважаючи на усі перешкоди на своєму життєвому шляху, докладав титанічних зусиль заради розвитку і популяризації української мови, укріплення українського духу», – сказав виконувач обов’язків директора департаменту «Адміністрація міського голови» Львівсьокї міськради Євген Бойко.

У межах заходу відбулось також покладання квітів до пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому.

Після цього на площі Святого Юра почалося свято для молоді «Андрей Шептицький – це Україна: будівничий, князь, лідер». У межах заходу, окрім іншого, заплановані міжнародна науково-практична конференція та екскурсії до Святоюрського комплексу, в музей митрополита Андрея Шептицького та о. Маркіяна Шашкевича у школі № 34 та музей «Русалка Дністрова».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук