У Львові назвали переможців премії Андрія Бокотея серед художників-склярів

Головні новини Львова 03.04Марічка Крижанівська, 3 квітня 2019, 17:46 1047 0

Твори переможців премії професора Андрія Бокотея повезуть на виставку у Китай. А наразі усі конкурсні роботи можна побачити у львівському Музеї скла.

Львівська академія мистецтв ‒ єдиний заклад в Україні, де вчать художників-склярів, і один з небагатьох у Східній Європі, який має кафедру художнього скла.

«Скло ‒ це такий особливий вид ремесла, в якому я бачу таку естетику і легкість, що навіть дуже важка робота буде все одно виглядати дуже тендітною», ‒ зізнається учасниця конкурсу Віолетта Микитяк.

Таку премію започаткували рік тому професор, колишній багаторічний ректор Львівської академії мистецтв Андрій Бокотей, а також китайський колекціонер Ю Яомінь. Молоді художники-склярі вельми креативно підійшли до участі в конкурсі: запропонували свої сміливі фантазії, виконані у різних, навіть найскладніших техніках.

З-поміж 17 авторів ‒ студентів або випускників Львівської академії мистецтв ‒ журі з України, Литви і Китаю вибрало переможця. Першу премію отримав Руслан Лучко, студент четвертокурсник. Переміг із філософською роботою «Суб'єктивні тіла» у техніці гутного скла.

«Гутна технологія ‒ це є дуже складна, навіть враховуючи те, що зі всіх склярів цілого світу в гуті працюють тільки 5% художників. Якщо поглянути на мою роботу, можна побачити певні тіла, організми, які є максимально агресивними і намагаються відділити себе від зовнішнього світу, від впливу зовнішньої інформації», ‒ розповідає Руслан Лучко.

Конкурсні роботи всіх трьох переможців увійдуть у колекцію Чженцзянського музею скла «Ґрінвейв».

«Призер першого місця бере участь у міжнародній конференції художників-склярів в Китаї в місті Нінбо, в новоствореному Чженцзянському музеї скла «Ґрінвейв», який ми також допомагали створити. А друге і третє місце відповідно отримує грошову винагороду 20 і 10 тисяч гривень», ‒ додає директор Музею скла у Львові, завкафедри художнього скла Михайло Бокотей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук