У четвер, 7 вересня, у Львові відбулося відкрите засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду директора меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». У підсумку конкурсна комісія рекомендувала обрати керівником музею Ольгу Гончар, а Ігоря Дерев'яного рекомендували на посаду заступника директора музею з наукової роботи, повідомили у прес-службі Львівської міськради.
Під час засідання кандидати презентували свої програми розвитку музею. Зокрема Ольга Гончар розповіла, що вона є культурологинею, менеджеркою культурниї проектів. І працювала над низкою проектів, що стосувалися розвитку музеїв у Вінницькій, Київській областях, на півдні України, у контрольованих українською владою частинах Луганської та Донецької областей.
«Музей для мене є тією інституцією, тим простором, в якому не просто зберігається історія, але й народжується сучасність, відбувається обговорення, рефлексія найгостріших тем сьогодення. Впевнена, тема терору і роботи з пам’яттю є найбільш важливою, найбільш гострою, і найбільш недослідженою сьогодні. Музей я бачу як величезну лабораторію, як платформу, де вони можуть працювати над цими темами і науковці, і митці, і абсолютно всі громадяни України», – зазначила Ольга Гончар під час своєї презентації.
Вона зазначила, що першочергово має намір у разі потреби доповнити колектив музею новими фахівцями, провести аудит будівництва об’єктів музею, з’ясувати стан наповнення музейної колекції та технічного оснащення музею, а тоді уже вибудовувати подальшу стратегію його розвитку.
Зазначимо, один із трьох претендентів на посаду директора музею Володимир Довжинський, який із березня 2016 року виконував обов’язки керівника установи, зняв свою кандидатуру із участі у конкурсі, оскільки вважав, що друге засідання конкурсної комісії з представленням програм кандидатів мало б відбутися ще до 15 серпня.
Проте директорка департаменту розвитку Львівської міськради Наталія Бунда повідомила ZAXID.NET, що дату для проведення засідання конкурсної комісії обрали, дотримуючись вимог закону «Про культуру», і підстав скасовувати результати конкурсу немає.
«Перше засідання конкурсної комісії відбулося через 10 днів після отримання документів від потенційних кандидатів, – 24 липня. Проте воно було дуже довгим, і оголосили перерву до 11 серпня. 11 серпня члени конкурсної комісії більшістю голосів підтримали пропозицію провести наступне засідання не у серпні, оскільки це період відпусток, а 7 вересня. Конкурсна комісія є незалежним органом і керується виключно вимогами законодавства», – зазначила вона.