У Львові приймачі цифрового телебачення дорожчають щодня

Щодня ціна тюнерів зростає приблизно на 50 грн

Головні новини Львова 10.08Юрій Герун, 10 серпня 2018, 19:44 4012 2

Уже наприкінці літа Україна перейде на цифрове телебачення. 13 червня Кабінет міністрів ухвалив остаточні терміни відключення аналогового мовлення. Перший етап розпочався вже в серпні з відключення від аналогового ТБ Кіровоградської області і Києва. На черзі інші регіони. Уже у вересні картинка на екранах може зникнути і у львів'ян.

88-річна пані Леся щодня вмикає свій старенький випромінювач інформації. Особливо пенсіонерці до вподоби новини. Її телевізор транслює лише 3 канали та уже з вересня і вони можуть зникнути, адже аналогове мовлення, яке має Леся Ковальська, замінять на цифрове. І тоді без спеціального приймача не обійтися. А з пенсії доведеться викласти декілька сотень гривень.

«Хотіла би, щоби телевізор був, бо в мене такий, як люди колись казали, «пшевоєнний», треба платити», – розповідає пенсіонерка Леся Ковальська.

Попит на тюнери Т2 у магазинах чималий, відтак росте й пропозиція.

«У телевізорі може бути такий тюльпанчик збоку або ззаду. Ви з’єднали тюнер із телевізором, потім з'єднуєте з антеною», – демонструє, як підключати пристрій, продавчиня Юлія Созданська.

Та, якщо на початку літа можна було придбати приймач за 300 грн, то зараз ціна зросла більш як удвічі і це не межа.

«Дуже великий попит на сьогоднішній день на тюнери, купують мінімум 5 штук у день, а деколи і 10, буває і 7. Ціну постачальники дуже піднімають, кожен день на 2 долари піднімається ціна тюнера», – розповіла продавчиня Юлія Созданська.

Перехід на «цифру» триватиме поетапно. У Києві та Кіровоградській області аналоговий сигнал уже не надходить. В інших областях України, зокрема і на Львівщині, це станеться 31 серпня цього року. Остаточне відімкнення «аналогу» в Україні має відбутися у січні-травні 2019 року.

Основна перевага переходу на цифровий стандарт – можливість дивитися більше каналів. У Нацраді обіцяють мінімум 32, а в деяких регіонах – до 48 безкоштовних каналів у цифровій якості.

«У мене було кабельне телебачення, але я відмовився в зв’язку з тим, що придбав 2 тюнери по 350-400 гривень і більше не плачу», – каже клієнт.

«Навіть по телебаченню зараз кажуть, що йде відключення. У нас було 15 каналів, а зараз – 32 і вирішили придбати», – продовжує інша клієнтка.

До слова, навіть після переходу на цифрове телебачення, близько 20% території України не матиме цього сигналу. Для мешканців цих територій єдина альтернатива – супутникове телебачення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук