У Львові перепродали два незаконно виведені з комунальної власності приміщення
Львівська міськрада продовжує судитися за 17 приміщень виведених з комунальної власності за «Аферою століття»
Приміщення на пл. Св. Теодора, 5 у Львові, яке за рішенням Галицького районного суду мали повернути у комунальну власність, перепродали. Про це під час брифінгу у середу, 29 березня, повідомила начальниця управління комунальної власності Львівської міської ради Інна Свистун.
За її словами, перепродаж відбувся через те, що в межах розгляду справи не був накладений арешт на це майно.
«Хоча суд виніс рішення витребувати це приміщення на користь територіальної громади м. Львова, реалізувати його не вдалося. Ми повторно звернулися до Галицького районного суду з цивільним позовом, оскільки змінився власник приміщення», – повідомила директор юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич.
Аналогічна ситуація склалася і з витребуванням приміщення площею 597,9 м2 на вул. Дністерській, 16. За його витребуванням міська рада зверталася до Сихівського районного суду.
«Було рішення про забезпечення позову, поки це рішення реєструвалося, відбулося його повторне відчуження. Ми змінили позовні вимоги і повторно звернулися до суду. Учора суд виніс рішення про про накладення арешту на це майно для забезпечення позову», – прокоментувала Гелена Пайонкевич.
Загалом юристи Львівської міської ради подали позови щодо 17 приміщень, які у 2016 році незаконно вивели із комунальної власності. Зокрема, йдеться про такі приміщення:
пл. Св. Теодора, 5, площею 25,9 м2
вул. Стецька, 11, площею 339,3 м2
пр. Свободи, 49, площею 33,8 м2
вул. Б. Хмельницького, 37, площею 19,7 м та 10,5 м2
вул. Свєнціцького, 7, площею 382,6 м2
вул. Зелена, 202, площею 238,7 м2
вул. Дністерська, 16, площею 597,9 м2
вул. Півколо 14, чотири цілісні майнові комплекси
вул. Сихівська 14, площею 671,7 м2
вул. Старознесенська, 194, площею 104,6 м2
вул. Кониського, 1, площею 36,6 м2
вул. Личаківська, 47, площею 105,8 м2
вул. Пекарська, 93, площею 135,4 м2
вул. Мазепи, 11, площею 69 м2
вул. Шота Руставелі, 24, площею 61,6 м2
вул. Лазаренка, 25, площею 106,4 м2
вул. Левицького, 22 площею 38,9 м2
Більшість із них незаконно перейшли у власність двох львівських підприємиць Ірини Сандул та Людмили Малькової. У Львівській міськраді заявляють, посилаючись на відкриті джерела, що ці особи є родичками працівників Державної фінансової служби.
Цю шахрайську схему розслідують слідчі Головного управління Нацполіції у Львівській області. Досудове розслідування в об’єднаному кримінальному провадженні, порушеному за ч.4 ст. 190 Кримінального кодексу про шахрайство в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою осіб.
За інформацією представників Львівської міськради, уже двічі подавали клопотання про арешт майна в межах кримінального провадження. Проте Галицький районний суд двічі відмовляв у задоволенні клопотання: першого разу без пояснень, другого – оскільки ці об’єкти не були визнані речовими доказами. Гелена Пайонкевич зазначила, що однак у межах кримінального провадження вдалося накласти арешт на окремі приміщення зі згадуваного переліку.
«Ми маємо досвід успішного повернення у комунальну власність приміщень, і цю роботу будемо продовжувати. За оптимістичним сценарієм, на це знадобиться не менше року. Ідеалньим для нас було б накладення арешту на всі ці приміщення в межах судового провадження, це б завадило перепродажу», – сказала вона.