У Львові покажуть фільми про Андрія Тарковського, Бернардо Бертолуччі, Клавдію Кардинале

Культура20 січня 20113671

21–22 cічня у Львові покажуть фільми про Андрія Тарковського, Бернардо Бертолуччі, Клавдію Кардинале, Франко Дзефіреллі, Анжело Джузеппе Ронкаллі (Папа Іван ХХІІІ). Ці документальні кінострічки відомого італійського режисера Донателли Багліво покажуть у межах фестивалю «Італійське авторське кіно у Львові».

Про це 20 січня на прес-конференції повідомив куратор події, депутат Львівської міської ради Роман Грицевич.

За його словами, програма, на якій буде присутня сама режисер, поєднуватиме документальне та художнє кіно. Щодня показуватимуть по три фільми. "Два роки тому подібний фестиваль відбувся у Києві, але хоч він називався італійсько-українським проектом, але субтитри до фільмів там були російськими. Однак у Львові всі субтитри будуть українські", - зазначив Роман Грицевич.

"Кожен із фільмів, які покажуть у Львові, презентують мене, мою ідентичність. І кожна особистість, про яку зняла фільм, важливі: Клавдія Кардинале – приклад жінки, яка багато страждала, і зробила себе. Бернардо Бертолуччі символізує для мене поетичне кіно. Франко Дзефіреллі знакова постать для нас, італійців. Анжело Джузеппе Ронкаллі (Папа Іван ХХІІІ)- "добрий Папа", як ми говоримо, презентує нашу культуру та ідентичність, а з Андрієм Тарковським я працювала 5 років", - розповіла Донателла Багліво.

Як повідомила режисер, у Львові їй дуже сподобалося; вона з чоловіком Іваном Лароса ходили музеями. "Львів вразив тим, що тут працювали італійські митці", - зазначила режисерка.

"В архітектурі є кований метал, скло. Ми це бачимо у Флоренції, Венеції, у великих містах цього вже немає, а у Львові це є", - сказав Іван Лароса, додавши, що українські субтитри для показу у Львові монтувалися в Італії.

Всі обрані для показу фільми були учасниками та лауреатами італійських і міжнародних кінофестивалів, серед яких Канський. Відкривати "Італійське авторське кіно у Львові" буде резонансна в Італії художня кінострічка "…. а потім падає сніг" ( "…e dopo cadde la neve"), де розповідається про трагічні події, пов’язані з землетрусом в італійській Ірпінії 23 листопада 1980 року, бездіяльність влади та долю людей, що самотужки відбудували вщент зруйноване рідне місто. Фільм є цікавий ще й тим, що окрім відомих італійських акторів (Santo Bellina, Alba Cuomo, Anna Ammirati) режисер залучила до зйомок цілий ряд очевидців трагедії, що грають власні ролі, власні долі в цьому художньому кінофільмі.

Донателла Багліво цікава для українського глядача ще й тим, що свого часу працювала разом з Андрієм Тарковським над його відомим фільмом "Ностальгія". Отож, окрім переглядів фільмів відбудеться творчий вечір Донателли Багліво, на тему "Олександр Довженко, Андрій Тарковський та Італія".

Покази відбудуться у Будинку Вчених (вул. Листопадового Чину,6) та Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперника, 40а)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук