У Львові покажуть «Мудаки.Арабески», щоб зібрати кошти на порятунок Меркурія

Культура15 січня 20112650

23 січня у Львові в Товаристві охорони пам'яток історії та культури (вул. Коперніка, 40а) відбудеться кінопоказ «Мудаки.Арабески». Цей показ відбудеться за підтримки компанії «Артхауз Трафік» та творців циклу українських короткометражних картин.

Про це 14 січня ZAXID.NET повідомив учасник ініціативної групи «Врятуй Меркурія» Петро Нек.

«За підтримки «Артхауз Трафік» відбудеться цей показ. Всі зібрані за перегляд кошти підуть на благодійну ініціативу «Врятувати Меркурія». Таким чином охочі глядачі 23 січня доєднаються до порятунку скульптури Меркурія», - зазначив Петро Нек.

Нагадаємо, небайдужі громадяни міста об’єднались, аби зібрати кошти на реставрацію скульптури Меркурія, встановленої на фронтоні будинку Фонду Держмайна, що на вулиці Січових Стрільців. Так стартувала громадська ініціатива «Врятувати Меркурія».

«Мудаки.Арабески» - це цикл різножанрових короткометражок, присвячених епідемії соціально-культурного нігілізму, що охопила українське суспільство. До циклу увійшло 14 короткометражних фільмів молодих українських режисерів – Володимира Тихого, Юлії Шашкової, Івана Тимшина, Мирослава Слабошпицького, Анатолія Лавренишина, Віри Яковенко.

Вхід – 20 гривень. Початок о 19.00.

Довiдка ZAXID.NET

Як інформують організатори, статую Меркурія було створено разом із будинком, який вона прикрашає, у 1887 році. Скульптура вінчає аттик неоренесансної споруди і є втіленням залізничного руху, як найшвидшого на той час. Біля Меркурія можна побачити дітей, які тримають атрибути залізниці. Автором скульптури є професор Львівської політехніки Леонардо Марконі (6.10.1835, Варшава – 1.04.1899, Львів). Його скульптури також можна побачити на аттику Львівської політехніки, будівлі Галицької ощадної каси ("львівська статуя Свободи"), зараз це Музей етнографії, на фасаді Гранд-готелю, також скульптури на готелі Жорж, виконані за проектом Марконі.

Допомогти Меркурію можна перерахувавши кошти:

Благодійний фонд «Збереження історико-архітектурної спадщини м. Львова»

Відділення № 33 у м. Львів Центральної філії ПАТ «Кредобанк»

МФО 325365

Розрахунковий рахунок – 2600801961551

Код одержувача – 25254322

З поміткою: «Врятувати Меркурія»

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук