У Львові покажуть нові фільми класиків польського кіно Анджея Вайди та Юліуша Махульського

У Львові покажуть нові фільми класиків польського кіно Анджея Вайди та Юліуша Махульського
Кадр з фільму «Післяобрази»

Із 6 до 15 жовтня у Львові відбудеться кінофестиваль сучасного польського кіно «Під Високим Замком», який презентує сучасний польський кінематограф. Цей традиційний осінній кіноперегляд відбувається у Львові вшосте.

Цього року буде представлено понад 25 фільмів. «Ніч в кіно» – це нічні кіномарафони, які проходитимуть в дві поспіль суботи Перегляду – глядачі зможуть на сеансах о 23.00 год. переглянути два (07.10) і три (14.10) фільми.

Покази фільмів супроводжує ряд культурних подій, пов’язаних насамперед з тематикою кіно.

«Лекція історії в кіно» – блок, адресований учням середніх шкіл, в рамках якого будуть представлені фільми, тематика яких торкається історичних та суспільних аспектів життя Польщі, проводиться спільно з працівниками варшавського відділу Інституту національної пам’яті.

До Львова завітає також режисер фільму відкриття «Зірки» Ян Кідава-Блоньскі, футболіст Ян Банась, долі якого стали канвою подій фільму «Зірки», режисер Януш Маєвскі, авторка книжки «Януш Маєвські. Фільм – це жінка його життя» Зофія Туровска.

Також у рамках перегляду покажуть останній фільм видатного режисера Анджея Вайди «Післяобрази». Анджей Вайда сказав в одному з інтерв’ю: «Цей фільм постав не з гніву, а радше з довгого досвіду».

Героєм є художник, який виступив проти доктрини соцреалізму, Владислав Стшемінський (1893-1952), піонер авангарду в Польщі 20-30 років ХХ століття, теоретик мистецтва. Головну роль в «Післяобразах» грає Боґуслав Лінда.

Покажуть і кілька найкращих фільмів Юліуша Махульского, найвідомішого у Польщі режисера комедій.

В одному з інтерв’ю режисер сказав: «Комедія – це дуже вдячний і шляхетний жанр. Розважити людину є значно важче, ніж змусити плакати чи налякати». Махульскі залишився вірний жанрові комедії по сьогоднішній день. Кілька тижнів тому на екрани кінотеатрів вийшов його найновіший фільм «Вольта».

Перегляди відбуватимуться у «Кінопалаці». Квитки на перегляди коштуватимуть 30 грн.

Повну програму можна побачити тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук