У Львові помер видатний графік Володимир Пінігін

КультураК.С., 13 жовтня 201511202
У Львові помер видатний графік Володимир Пінігін

Сьогодні, 13 жовтня, у Львові поховають видатного графіка Володимира Пінігіна. Володимир Пінігін помер 11 жовтня на 75-му році життя.

Народився художник 21 вересня 1941 у Ленінграді. До Львова переїхав у 1958 році. У 1965 році закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова за фахом «Графіка».

Володимир Пінігін працював у книжковій і станковій графіці, плакаті, дизайні, сценографії, живописі.

З 1963 року художник взяв участь у близько 200 виставках. Провів 12 персональних виставок в Україні, в Росії, Бельгії, Голландії, Німеччині, США, Польщі. Нагороджувався преміями й дипломами міжнародних виставок.

Пінігін був прекрасним книжковим графіком. Ілюстрував Рея Бредбері, Станіслава Лема, Герберта Уелса, Кліфорда Саймака і Жюля Верна. «Мене часто-густо називають ілюстратором фантастики. Так, дійсно, пощастило оформляти П. Буля, Р. Бредбері, С. Лєма, Жуль Верна, О. Бєляєва, К. Чапека, але ж не тільки. Ілюстрував і О. Пушкіна, У. Сарояна, Е. Хемінгуея, Я. Гашека, Б. Нечерду, В. Бережного, В. Катаєва… Вважаю себе не фантастом, а дослідником людських переживань, фобій, прагнень, що ідуть всупереч узвичаєним законам. Ми дивимося на нічне небо, і не можемо утриматися від захоплення і подиву перед цим зірковим, загадковим, безкінечним світом. Так само я розглядаю людське єство, цей неймовірний внутрішній космос!», - говорив Володимир Пінігін.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук