У Львові помер відомий музикознавець Роман Стельмащук

Він був засновником та керівником Фестивалю давньої музики

Культура19 листопада 2015356426
 У Львові помер відомий музикознавець Роман Стельмащук

В ніч на 19 листопада у Львові помер відомий львівський музикознавець, незмінний промотор фестивалю давньої музики у Львові Роман Стельмащук. 

Музикознавець, аранжувальник, педагог, мистецький керівник Фестивалю давньої музики у Львові Роман Стельмащук народився у 1965 році в Дрогобичі у родині відомого музиканта.

Закінчив історико-теоретичний та композиторський факультети Львівської державної консерваторії  ім. М. Лисенка. Навчався в аспірантурі Інституту мистецтвознавства,  фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної академії  наук України в Києві. У 2003 році захистив дисертацію на здобуття наукового  ступеня кандидата мистецтвознавства. Автор аранжувань народної, класичної  та поп-музики для камерних ансамблів та оркестрів, симфонічного оркестру,  синтезатора. Був доцентом кафедри історії музики Львівської державної музичної  академії ім. М. Лисенка.

Протягом 1990-х рр., працюючи консультантом  Львівської організації НСКУ, брав активну участь в організації музичних  фестивалів та інших мистецьких акцій у Львові. В 2003 р. заснував  і очолив Фестиваль давньої музики у Львові, який, за участю виконавців  з різних країн Європи, щороку відбувається у цьому місті.

Також Роман Стельмащук був засновником та керівником ансамблю давнього співу A cappella Leopolis, з яким  брав участь у Старосондецькому Фестивалі Давньої Музики в Польщі, у Фестивалі давньої музики у Львові, в концертному  циклі «Музика на дворах Європи», виступав у спільних  концертних програмах з виконавцями і дириґентами з Чехії, Польщі,  Швейцарії, України, записав CD «Сіде Адам прямо рая».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук