У Львові поруч зі старими картинами презентують праці сучасних авторів

Культура4 серпня 201127770

4 серпня у Львівській національній галереї мистецтв відкриється виставка-проект «Нові старі майстри», де поруч із 20 картинами із фондів галереї презентують роботи трьох поколінь сучасних художників.

Про це під час презентації зазначив куратор проекту Павло Гудімов.

«Я декларую, що нині почалася нова ера, ера нових старих майстрів. Тут представлено три покоління художників, які мають любов до європейського мистецтва, до тих канонів, традицій європейського мистецтва. Ми привезли сюди нові твори, щоб презентувати їх поруч зі старим мистецтвом», - зазначив Павло Гудімов.

Він зазначив, що цей проект «Нові старі майстри» буде видозмінюватися: наступний крок – це презентація творів сучасних митців у Дніпропетровському художньому музеї поруч із старими картинами цього музею, наступним кроком – презентація проекту у Києві та Харкові.

У проекті представлено роботи Артема Волокітіна, Олексія Колеснікова, Миколи Коломійця, Володимира Костирка, Павла Макова, Олени Полященко, Ярослава Присяжнюка, Євгена Равського, Садана.

На відкриття виставки прийшов міський голова Львова Андрій Садовий. «Подяка людям, які реалізовують в наших музеях різні проекти. Ми маємо надбання із тисяч і сотень тисяч праць, які ніхто не бачить, а цей проект дав можливість відкрити фонди музею. Важливо, щоб музейні фонди відкривалися, аби ті черги, які є в Луврі, були і в львівських музеях»,  - зазначив мер.

Консультант проекту, мистецтвознавець, завідувачвідділом європейського мистецтва ХІХ-ХХст. Львівської національної галереї мистецтв Віта Сусак у коментарі ZAXID.NET зазначила, що цей другий проект галереї, де поруч із творами давнішого мистецтва, презентували нове сучасне. Вперше –це був проект «реАнімація» у 2007 році. «Проект «реАнімація», я і цей, побудований на діалозі давнього мистецвта із сучасним. Самим художникам цікаво, оскільки вони не знали, що буде. Приємно, що «Нові старі майстри» створюватимуть нові діалоги, у Дніпропетровську із картинами місцевого музею», - зазначила Віта Сусак.

Мистецтвознавець розповіла, що над проектом у Львові працювали півроку: спочатку на основі надісланих робіт сучасних мистців, розшукувала подібні роботи у фондах галереї, потім ще кілька картин із фондів запропонував додати Павло Гудімов.

Віта Сусак щодо виникнення «нових старих майстрів» зазначила ZAXID.NET, що це закономірне явище. «Історія мистецтва розсипалася би на біографії митців та окремі твори, якби не Йоган Вінкельман і його теорія стилів. Ми почали оперувати епохами, які послідовно змінювали одна одну: античність, Візантія, романтичний стиль, готика, Ренесанс, бароко, класицизм…. Традиції живописців і скульпторів поменшало, але вони не зникли. Причин кілька. Вони - консерватори за своєю натурою», - у вступному слові до виставки написала Віта Сусак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук