У Львові посвятили ще одного помічника козацької старшини

На Покрову – із новим джурою

Головні новини Львова 15.10Юлія Девда, 15 жовтня 2015, 19:41 420 0

У Львові посвятили ще одного помічника козацької старшини – джуру. Сучасні козаки розповіли про обладунки та зброю, з якими наші предки воювали ще за часів Запорізької Січі.

Окрім шаблі та арбалета – порохівниці, мішечки для куль та ножі. Ці обладунки та зброя – лише копії, але в козацькому клубі ними фехтують та вчаться стріляти. Козаками стають не одразу. 

«Спочатку людина шиє мінімальний комплект, тобто сорочку і шаровари, і тоді ми його приймаємо як новака на рік. Він має пошити весь комплект, тобто жупан, свитку, мати якусь зброю і пройти один із заходів клубу», – розповідає реконструктор, козак «Сіроманець» Дмитро Каднічанський.

Майбутні козаки виховують у собі незламний дух.

«Ми ґрунтуємося на високій вірі в Бога, ми ґрунтуємося на певних завітах – норми поведінки, які існували в козацькому війську. І тоді я, як козак, вирішив, що ця людина гідна бути моїм нащадком, або перейняти, щоб бути моїм служником, допомагати мені, взяти від мене ті навики, тільки тоді я приймаю рішення, може він бути джурою чи не може», – каже козак куреня Печерської сотні Тарас Манюта.

І таким джурою сьогодні стає Олексій на прізвисько «Окунь». Серед козаків називає і своїх кумирів.

«Ну як я допомагаю – розпалити вогонь, речі поносити. Іван Богун був фехтувальником добрим і Поколодись – переміг у багатьох битвах», – розповідає новоспечений джура.

Опісля настанов старшини джура складає обітницю біля ікони Пресвятої Богородиці. На честь нового джури – постріл із мушкетів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук