У Львові працють над п’єсою Олега Сенцова

Читка «Номерів» відбудеться у рамках Міжнародного конгресу ПЕН-клубу

У Львові працють над п’єсою Олега Сенцова
Суд в РФ засудив Олега Сенцова за сфабрикованими звинуваченнями до 20 років у колонії суворого режиму

У рамках Міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові відбудуться читання п’єси Олега Сенцова «Номери». Режисером цього проекту є Олексій Кравчук, керівник театру «І люди, і ляльки». Художником став Олексій Хорошко. Українською п’єсу переклала Надія Крат. До проекту залучені актори театру ім. Лесі Українки та студенти ЛНУ ім. Івана Франка.

«Драматургія просто шикарна. Я ставився до Олега Сенцова більше як до політичної фігури, так що і для мене його драматургічне обдарування стало справжнім відкриттям. Для читань ми обрали лише першу дію. Проте, коли у театрі ім. Лесі Українки завершиться конкурс на посаду директора та художнього керівника, я запропоную до постановки п’єсу повністю», - розповів ZAXID.NET Олексій Кравчук.

Також Олексій Кравчук наголосив, що ця робота має також на меті нагадати і про Олега Сенцова, і про усіх незаконно ув'язнених українців у РФ, а також у «ДНР» та «ЛНР», зокрема і про відомого вченого Ігоря Козловського, що перебуває в полоні.

Режисер сподівається, що «Номери» зможуть стати спільним проектом двох театрів: ім. Лесі Українки та «І люди, і ляльки», адже специфіка п’єси передбачає використання ляльки.

До слова, театр «І люди, і ляльки» відкриває новий сезон прем’єрою шекспірівського «Гамлета».

«Номери» - п'єса написана задовго до сфальсифікованого Росією звинувачення Олега Сенцова у тероризмі, проте багато в цьому тексті сприймається як пряма проекція долі українського кінорежисера, письменника та громадського активіста. Дивні персонажі п’єси замість імен мають номера. Парні - це істоти чоловічої статі, непарні – жіночої. Кожен день їхнього життя схожий на інший. Всі події відбуваються за жорсткими правилами, встановленими верховним божеством Нулем.

Міжнародний конгрес ПЕН-клубу відбудеться у Львові 17-24 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук