У Львові презентували доповнене видання "Знане і незнане про Антонича"

Культура18 травня 201112421

17 травня у львівській книгарні "Є" відбулася презентація нової книги "Знане і незнане про Антонича: матеріяли до біографії Богдана Ігоря Антонича" за участі автора, українського письменника, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Ігоря Калинця та співавтора й дослідника – Данила Ільницького.

Презентація зібрала близько 80 осіб, які почули про те, як знаходив інформацію про Антонича поет і громадський діяч Ігор Калинець. Серед гостей були – ректор Львівського національного університету ім. І.Франка Іван Вакарчук, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» та ін.

У вступному слові модератор презентації Анастасія Левкова зазначила, що ця книга – це найповніша біографія Богдана Ігоря Антонича. Багато із описаних у книзі подій (віднайдення могили Антонича, заходи популяризації його творчості у 1960-х та 1980-х роках) пережив сам Ігор Калинець, як їх ініціатор та активний учасник.

Ігор Калинець нагадав, що у вересні минулого року у Львові представили першу книгу «Знане і незнане про Антонича», яка вийшла у львівському видавництві «Друкарські куншти».

«Поки успішно продавалася ця книга, з’явилися нові факти з біографії Антонича», - розповів письменник.

Доповнена книга (теж вийшла у львівському видавництві «Друкарські куншти») відрізняється від першої вдвічі більшим обсягом тексту. Кількість ілюстрацій у новому виданні є більшою втричі. Видання містить такі розділи: "Дитинство", "Гімназія", "Університет" (автором розділу є Данило Ільницький), "Гурток україністів, АНУМ, УТБ", "Левандівська "Просвіта", "Антоничі в Бортятині" (автором розділу є Ольга Дядинчук), "Публікації", "Опера "Довбуш"", "Творчий процес", "Друзі", "Недуга", "Похорон", "Портрет", "Могила", "Наречена", "Архів".

До написання цієї книги долучилося ще двоє людей, зокрема розділ "Університет" написав Данило Ільницький, дослідник життя і творчості Богдана-Ігоря Антонича, упорядник "Повного зібрання творів" Антонича (Львів: Літопис, 2009), а розділ "Антоничі в Бортятині" - Ольга Дядинчук, директор музею-садиби Антоничів у селі Бортятині Мостиського району Львівської області, де тривалий час проживали батьки Б. І. Антонича (там і поховані), і де бував сам поет.

Данило Ільницький розповів, що коли ознайомитися з курсами Антонича, то розумієш, що було б добре дещо перейняти зараз. «Для прикладу, за часів Антонича вивчали конкретні тексти, а не нагромаджували програму. Вихід цієї книги певним чином приурочено також до 350-річчя університету», - сказав він.

«І хай Поет жив не тут і його «дім не тут», та все-таки наша мета – волею багатьох на мить затримати його на цій Землі, у нашому місті і саме тоді – у десятих, двадцятих, тридцятих роках ХХ ст. - шляхетна», - пише у книзі Ігор Калинець.

Цінність книги і в "Додатках", у яких - статті Дмитра Бучинського, Валеріяна Ревуцького, Ірини Калинець, Івана Гречка, а також листи Ольги Олійник до о. Йосифа Кладочного і Миколи Неверлого, документи КГБ за 1987 р. та список усіх лауреатів літературного конкурсу "Привітання життя" імені Богдана Ігоря Антонича. Завершується книжка віршем учасника цього конкурсу, львівського поета Романа Тарнавського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук